Podróż poślubna Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Najlepszy sposób na dostanie się do Tokio

Każdy podróżnik wie, że Japonię trzeba odwiedzić choćby raz w życiu. Kraj ten przyciąga nie tylko odmienną dla Europejczyka kulturą, ale również oryginalnym połączeniem tradycji oraz nowoczesności – Pałac Cesarski z wieżowcami w tle, superszybkie kolejki miejskie nieopodal świątyń czy tradycyjna kuchnia serwowana w pełnych szkła i elektroniki centrach handlowych. Z Polski do Japonii droga daleka, jak więc zabrać się za planowanie podróży?

Loty do Tokio – ile trwają, gdzie szukać i ile kosztują?

Trudno wyobrazić sobie inny sposób dostania do stolicy Japonii, niż przelot. Istnieją zarówno bezpośrednie loty Tokio – Warszawa, jednak większość proponowanych połączeń wymaga przesiadki. W tym drugim przypadku, w zależności od przewoźników lot do Tokio będzie odbywać się przez lotnisko w Brukseli, Frankfurcie, Helsinkach lub Londynie. Jeśli natomiast nabędziesz bilet do Tokio na lot bezpośredni, lecisz prosto z Warszawy do położonego ok. 70 km od Tokio lotniska Narita. Oczywiście połączenie bezpośrednie jest znaczne szybsze niż lot z przesiadką – podróż w tym przypadku to 10,5 godziny, podczas gdy przy przesiadce będzie to minimum 14 godzin, a najmniej wygodne loty Tokio zajmują aż 22 godziny!

Wszystkie opcje znajdziesz w serwisie FRU, który gromadzi oferty połączeń od różnych przewoźników. Dzięki temu możesz bez problemu znaleźć najlepiej pasującą Ci opcję – zarówno pod względem terminu podróży, jak i kosztów. A po jej znalezieniu możesz od razu zamówić bilet do Tokio. Cena za niego uzależniona jest od wspomnianych wcześniej czynników, czyli tego, czy lot jest bezpośredni czy z przesiadką i waha się od ok. 1800 do ponad 2800 złotych. Warto zwracać uwagę na odbywające się od czasu do czasu promocje, dzięki którym można nabyć bilet znacznie taniej!

Co trzeba zobaczyć w Tokio?

Tokio to naprawdę wielkie miasto i ciężko wymienić wszystkie warte uwagi miejsca. Wspomniany na wstępie Pałac Cesarki, świątynie Yanaka, Tokyop City View to punkty obowiązkowe. A co poza tym? Najlepiej zaplanować zwiedzanie Tokio dzielnicami – każda z nich ma swoje miejsca, które przyciągają turystów z całego świata, ponadto odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne i sportowe, o których można dowiedzieć ze stron internetowych i serwisów społecznościowych. Dobrze przed wyjazdem zajrzeć także na strony i blogi podróżników, którzy byli w stolicy Japonii. Z pewnością dowiesz się z nich o wielu interesujących miejscach, jakie powinno się tam zobaczyć.

Tokio to miasto, które nie zasypia – trudno jednak temu się dziwić, gdyż żyje tam ponad 9 milionów mieszkańców. Dzięki rozbudowanej komunikacji miejskiej łatwo się po nim przemieszczać, choć należy przygotować się na to, że jest to droga metropolia i dobrze mieć na jej zwiedzanie zapas większej gotówki.

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne