Kraje tropikalne Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Włochy – miejsce atrakcyjne dla turystów

Włochy to miejsce turystyczne z licznymi atrakcjami. Jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych krajów. Przez cały rok ma wiele do zaoferowania turystom i specjalistom z różnych branż.

Atrakcyjne miasta

wlochyBędąc we Włoszech, powinniśmy odwiedzić Rzym, Wenecję, Mediolan, Florencję i Padwę. Najatrakcyjniejszy pod względem turystycznym jest Rzym. W wiecznym mieście koniecznie zobaczmy Koloseum, Kapitol, Panteon i Fontannę di Trevi, Santa Maria in Cosmedin (jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów w Rzymie) oraz via Apia Antica (najstarsza droga świata).

Florencja, miasto artystów: poetów, malarzy, architektów i humanistów, ma wiele zabytków. Katedra Santa Maria del Fiore z największą na świecie ceglaną kopułą, dzwonnica Campanile di Giotto, park Giardino di Bobolo, plac Michała Anioła oraz kościół Santa Maria Novella z przyrządami astronomicznymi z 1572 roku to tylko niektóre miejsca, które koniecznie warto zobaczyć, przyjeżdżając do Florencji.

Natomiast Mediolan jest światową stolicą mody. Tutaj swoje projekty prezentują, np. Armani i Prada, a po wybiegach chodzą najbardziej opłacane modelki świata. Mediolan posiada także wiele zabytków, np. gotycką katedrę Duomo, Piazza del Duamo, teatr operowy La Scala oraz kościół Santa Maria Della Grazie z obrazem Leonarda Da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Wiele zabytków ma też Padwa, która jest znana z Bazyliki Św. Antoniego, posągu konnego z brązu i ogrodu botanicznego Orto Botanico, jednego z najstarszych ogrodów na świecie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Padwa to również miasto uniwersyteckie, w którym kształcił się Dante i Galileusz.

Wenecja to miasto kanałów, w którym transport odbywa się tylko drogą wodną. Miasto słynie z Placu św. Marka, dzwonnicy św. Marka, wieży zegarowej i wielu mostów. Miasto jest także znane z Weneckiego Karnawału, który jest najstarszą i największą zabawą uliczną w Europie.

Centrum wydarzeń

Włochy są krajem, które przyciąga wiele osób z powodu atrakcji turystycznych oraz imprez i wydarzeń branżowych, w których biorą udział kraje z całego świata. Jednym z nich jest Wystawa Światowa Expo, która w tym roku jest w Mediolanie.

Wystawa Światowa Expo trwa od 1 maja do 31 października 2015 roku. W tym roku odbywa się pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Jej celem jest prezentacja osiągnięć z branży żywnościowej i najnowszych trendów dotyczących zdrowej żywności oraz wymiana wiedzy i doświadczeń na temat stosowanych w rolnictwie technologii oraz bezpieczeństwa i jakości i żywności. Poza tym jest okazją do nawiązania i rozwijania kontaktów handlowych i gospodarczych.

Expo Mediolan podzielone jest na dwa wydarzenia. Pierwsze jest skierowane do wszystkich, czyli szerokiej publiczności. Natomiast na drugie zaproszeni są jedynie specjaliści.

Chęć udziału w Expo Mediolan zgłosiło 147 krajów, w tym europejskie, np. Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria, Węgry, Niemcy i Polska. W Expo Mediolan biorą udział również Chiny i Stany Zjednoczone. Cele polskiego uczestnictwa to zbudowanie trwałego zaufania do polskiej marki i gospodarki oraz prezentacja kraju jako nowoczesnego i atrakcyjnego dla partnerów biznesowych oraz odnoszącego sukcesy gospodarcze. Wyjazdy na Expo Mediolan organizuje między innymi biuro HolidayTravel.pl.

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne