Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Zakopane latem.

O Zakopanym słychać praktycznie przez cały rok, gdyż na każdym kroku nasi znajomi lub też bliscy opowiadają o swoich planach wakacyjnych, a także i zimowych. Obecnie Zakopane przyjmuje turystów przez cały rok i przez cały ten okres ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, z których kilka zaprezentujemy na łamach tego artykułu. Te, o których napiszemy najbardziej kuszą właśnie w sezonie letnim, wakacyjnym, kiedy to na stokach nie ma śniegu, a turyści urządzają sobie piesze wycieczki, spacery, szukają dodatkowych atrakcji.

Pierwszą z atrakcji jest kolejka liniowa na Kasprowy Wierch. Pomimo tego, że została ona wybudowana w 1936 roku, to jednak na bieżąco jest modernizowana i działa po dzień dzisiejszy. Wyjazd nią na szczyt Kasprowego Wierchu trwa zazwyczaj około 20 minut. Osoby korzystające z kolejki powinny wiedzieć, że podróż odbywa się w dwóch etapach z przesiadką, która ma miejsce na Myślenickich Turniach. Turysta, który kupuje bilet zazwyczaj góra dół ma godzinę i czterdzieści minut na obserwację okolicy ze szczytu Kasprowego Wierchu. Sugerujemy, aby osoby, które chcą skorzystać z kolejki, kupiły bilety znacznie wcześniej w przedsprzedaży, gdyż w sezonie zarówno zimowym, jak i też letnim, trzeba długo czekać na swoją kolej. Zwykły bilet w obie strony kosztuje 58 zł, a dla uczniów i studentów przewidziane są ulgi.

Zakopane latem Kasprowy Wierch (4) Zakopane latem Kasprowy Wierch (1) Zakopane latem Kasprowy Wierch (2) Zakopane latem Kasprowy Wierch (3)

Jedną z coraz bardziej popularnych atrakcji, nie tylko w Zakopanem, ale i w całej Polsce, stają się wycieczki quadami. W Zakopanem wszędołazy są bardzo popularne i często wybierane właśnie przez panów. Jazda na quadzie nie sprawia większych trudności, jednakże konieczne jest zachowanie ścisłej koncentracji (zwłaszcza na bardzo trudnej trasie), a także przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa. W Zakopanym przed pierwszą jazdą zawsze organizowane są krótkie szkolenia, na których odbywa się „pierwsza jazda” i zapoznanie ze sprzętem. W Zakopanem najlepszymi terenami na quadowe wycieczki są tereny Pogórza Gubałowskiego. Na specjalnie przygotowanych trasach znajdziemy różne atrakcje w postaci zróżnicowanych odcinków, a także możliwości oglądania przepięknej panoramy Tatr (w pogodne dni).

Zakopane latem (2)

W Zakopanym na każdym kroku spotkać można osoby spacerujące, podziwiające krajobrazy z pojazdów jednośladowych typu rower. Po co jednak tracić siły, skoro można skorzystać z nowoczesnych atrakcji, jaką są przejażdżki segwayami. To niecodzienne pojazdy dwukołowe, które same utrzymują równowagę. Jazda tym środkiem lokomocji nie jest trudna, poradzą sobie z nią zarówno dorośli, jak i też dzieci. Wszelkich instrukcji udzielają osoby wypożyczające sprzęt. Segway zasilany jest akumulatorem, za pośrednictwem którego można korzystać ze sprzętu nawet i do 6 godzin przy prędkości do 20 km/h. osoby, które nie są przekonane do tego typu środków transportu mogą je przetestować na specjalnym torze na Gubałówce. 5 minutowa przejażdżka testowa kosztuje 12 zł.

Zakopane latem (4) Zakopane latem (1)

Fot. Pinterest.

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne