Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Atrakcje w Legnicy i dlaczego warto tam zamieszkać

LEGNICA ZAMEK

Legnica to trzecie, co do wielkości miasto w województwie dolnośląskim. Liczy niewiele ponad sto tysięcy mieszkańców, jest więc miastem średniej wielkości. W historii Legnicy było kilka zawirowań, w czasie zaborów leżała w obrębie zaboru pruskiego, jednak po II Wojnie Światowej została przyznana Polsce.

legnica frezkiNiestety czasy wojenne oraz nieprzemyślana odbudowa miasta przyniosły wiele zniszczeń w zabytkowym budownictwie. Obecnie, a  właściwie już od wielu lat, Legnica stale się rozwija w różnych kierunkach, które doskonale udaje jej się pogodzić. Dlaczego warto zamieszkać w Legnicy?

Odpowiedzi na to pytanie można udzielić wiele, w zależności od tego, w jakiej jesteśmy sytuacji życiowej. Zacznijmy od osób najstarszych. Na emeryturze warto wybrać Legnicę, ponieważ jest miastem spokojnym, w którym jest wiele terenów zielonych, przepływają trzy rzeki, ludzie są uczynni i sympatyczni. Można tu odetchnąć od zgiełku największych miast Polski, a gdy za nim zatęsknimy to możemy wybrać się na wycieczkę do Wrocławia, który leży niedaleko.

Inaczej na Legnicę spojrzymy z perspektywy najmłodszych, czyli studentów lub licealistów, którzy na studia wyruszą za chwilę. Dla studentów Legnica również jest atrakcyjnym miejscem. Znajduje się tutaj, aż szesnaście placówek akademickich. Najważniejszą z nich jest filia Politechniki Wrocławskiej, bardzo prestiżowej uczelni, na którą trafiają tylko najlepsi. Oprócz tego można wybierać nie tylko spośród kierunków technicznych, można także studiować na przykład języki. Wybór należy do was. Studenci zazwyczaj muszą zaciskać pasa, aby móc pozwolić sobie na wyjazd poza miejsce zamieszkania, tu również Legnica okazuje się trafnym wyborem, ponieważ ceny wynajmu mieszkań są tu niższe, niż w ogromnych metropoliach. A poziom kształcenia nie odbiega w żadnej mierze od uczelni wyższych w innych miastach. Oprócz tego, Legnica rozwija się bardzo szybko, więc nie trzeba się martwić, że nie ma tu miejsca na rozrywkę. W Legnicy jest wiele miejsc, gdzie można umówić się z przyjaciółmi i miło spędzić czas.

Zobaczmy jeszcze, jak Legnica przedstawia się z perspektywy osoby pracującej. Tu również można stwierdzić, że warto zamieszkać w tym mieście, ponieważ w Legnicy już dawno powstała tak zwana strefa ekonomiczna, gdzie pracy nie brakuje. Ponad to w Legnicy można założyć swój własny biznes, który będzie odpowiadał na potrzeby mieszkańców, które jeszcze nie w pełni są zaspokojone, popularnością cieszą się nowe lokale gastronomiczne, miejsca rozrywki oraz galerie handlowe. Legnica to także dobre miejsce do wychowywania dzieci, znajdują się tu dobre szkoły na wszystkich poziomach edukacji.

A jeśli jesteśmy turystami? Na pewno warto wybrać się i zwiedzić Legnicę, podziwiać odnowione zabytki, kamienice, piękny Rynek. Rynek legnicki zbudowany na planie prostokąta, dzieli się na Rynki Mały i Duży, w jego obrębie znajdują się także inne obiekty, jak Katedra i Stary Ratusz oraz przepiękny, monumentalny gmach Akademii Rycerskiej. Jeśli posiadamy samochód lub lubimy długie spacery możemy udać się na zwiedzanie Legnicy i okolicy wzdłuż specjalnie opracowanych szlaków turystycznych. Szlaki te pozwalają na poznanie najciekawszych legnickich obiektów oraz niezwykłej historii tego miasta. Jednym ze szlaków jest na przykład Szlak bitwy pod Legnicą, która miała miejsce w 1241r. Legnica posiada dobre zaplecze turystyczne, na pewno znajdziemy odpowiadające nam miejsce noclegowe oraz restaurację, gdzie zjemy wedle uznania regionalne lub ogólnopolskie potrawy, przyrządzone ze szczególną starannością.

Zachęcamy do wybrania się do Legnicy w celach turystycznych, ale równie mocno do zamieszkania w tym uroczym mieście.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Modernbud

Popularne