Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Trekking, czyli pomysł na spędzenie wolnego czasu jesienią.

Jesień to pora roku, która sprzyja różnorodnym wycieczkom. Choć pogoda już nie jest tak przewidywalna jak ma to miejsce latem, to jednak właśnie jesienią warto wybrać się na krótki urlop. Kierunek, który w tym czasie jest najczęściej obierany, to góry. I to właśnie ten obszar jest wspaniałym miejscem do tego, by wcielić w życie stosunkowo nową formę turystyki, którą jest trekking. Trekking to nic innego jak podróżowanie w trudnym terenie, bądź w czasie złych warunków klimatycznych. Można go określić jako coś pomiędzy zwykłymi wycieczkami pieszymi (np. po górach), a wspinaczką. W Polsce nie brakuje tras trekkingowych, w które można wyruszyć właśnie jesienią. Poniżej prezentujemy ich kilka przykładów.

Trekking, czyli pomysl na spedzenie wolnego czasu jesienia (2)

Pierwszą propozycją trasy trekkingowej jest szlak, który biegnie przez Dolinę Rospudy. Szlak ten położony jest na nienaruszonej zanadto przez człowieka części Suwalszczyzny. W związku z tym, że aktywność człowieka na tym terenie nie jest duża można tam zobaczyć chronione gatunki ptaków, wydry, czy bobry. Warto jednak nadmienić, że ta propozycja jest przygotowana z myślą o bardziej zaawansowanych podróżnikach, gdyż długość szlaku to 45km, czyli aż 10 godzin wędrówki. Po drodze można podziwiać nie tylko wspaniałą przyrodę, ale także ruiny pałacu znajdującego się w Dowspudzie, gdzie w okresie letnim odbywa się celtycki festiwal. Kolejną rzeczą, której nie można pominąć, to uroczysko Święte Miejsce będące miejscem kultu.

Drugą propozycją trasy trekkingowej jest szlak, który biegnie przez Szklarską Porębę, Hutę Julię oraz Halę Szrenicką. Szlak ten mogą wybrać także te osoby, które nie są wprawione w pieszych wędrówkach. Jego długość bowiem to 4km, a można go przebyć w około 90 minut. Choć szlak ten jest łatwy do przebycia to osoby o mocniejszych nerwach mogą zdecydować się na skorzystanie z interesujących atrakcji, które dostarczają wspaniałych doznań – chodzi o wejście na Krucze Skały, gdzie turyści mają możliwość przejścia po wiszącym moście, bądź też skoczyć na linie, która została zamocowana w sposób wahadłowy. Niewątpliwie jednak największą zaletą tego szlaku turystycznego jest Wodospad Kamieńczyka. By mieć dobry widok na niego turyści wchodzą na wysokość ponad 800 metrów n.p.m.

Ostatnią propozycją trasy trekkingowej jest szlak, który biegnie przez Morskie Oko. Trasa biegnie przez Zakopane, Plenicę Białczańską, Morskie Oko, dolinę Za Mnichem oraz przez Szpiglasowy Wierch. Trasa ta przeznaczona jest dla turystów zarówno tych mniej, jak i bardziej wprawionych, bowiem można pokonać różne odcinku szlaku. Część jest łatwa do przebycia, a część jest nieco bardziej wymagająca. Całkowita długość szlaku to mniej więcej 4km, ale wędrówka trwa około pięciu godzin. Warto dodać, że te osoby, które chcą i posiadają predyspozycje, mogą wspiąć się na najwyższy szczyt Polski.

Jakąkolwiek trasę trekkingową nie wybierzemy, należy pamiętać o dobrym przygotowaniu do podróżowania – często po wielogodzinnych szlakach.

Fot. http://facet.interia.pl

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

1 Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Popularne