Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Prawdziwy wypoczynek tylko w Nałęczowie.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym wypoczniesz, unikniesz tłumów i całej tej wielkiej wakacyjnej otoczki, to z pewnością Nałęczów spełni wszelkie twe oczekiwania. Zobacz, co oprócz źródeł krystalicznie czyste wody może zapewnić ci wypoczynek w Nałęczowie.

Nałęczów jest miastem położonym w województwie lubelskim w powiecie puławskim. Przez miasto przepływa rzeka Bystra, to jest prawy dopływ Wisły. Nałęczów jest uzdrowiskiem o profilu kardiologicznym, co oznacza, że przede wszystkim powinny odwiedzić to miejsce osoby z chorobami serca to jest nadciśnienie, choroba wieńcowa, a także stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego. To doskonałe miejsce do przeprowadzenia rehabilitacji osób, które przebyły zawał serca, bądź też miały przeprowadzane operacje kardiochirurgiczne. Należy również dodać, że znajdują się tutaj rozlewnie wód mineralnych to jest Nałęczowianka i Cisowianka.

Oprócz wcześniej wspomnianej roli uzdrowiskowej Nałęczów doskonale nadaje się na letniska. Ruch turystyczny rozwija się z roku na rok i choć Nałęczów nie jest typową miejscowością na wakacyjny wypad to jednak ruch jest tam bardzo ożywiony zwłaszcza w niedziele i święta, gdyż wtedy to zjeżdżają turyści preferujący weekendowe wypady za miasto. Ciekawą atrakcją, jedną z wielu, jest Park Zdrojowy, którego założycielem był Stanisław Małachowski. Znajduje się tutaj wiele alei i ścieżek, które zostały wtopione w krajobraz parku, który dzielony jest na dwie części przez koryto rzeki bystrej. Drzewostan parku był starannie dobierany i od 190 lat pielęgnowany. Znajdziemy tutaj tulipanowce, kasztanowce, katalpy, a także skrzydłoorzechy chińskie. Wewnątrz parku znajduje się także palmiarnia, w której można się napić wody mineralnej.

Prawdziwy wypoczynek tylko w Naleczowie (3) Prawdziwy wypoczynek tylko w Naleczowie (2) Prawdziwy wypoczynek tylko w Naleczowie (5)

Na terenie Nałęczowa znajdują się liczne zabytkowe obiekty, a także placówki o charakterze muzealnym. Wśród obiektów należy wymienić liczne wille, to jest Borowianka, Oktawia, Aniela, Podgórze, Zofiówka.

Prawdziwy wypoczynek tylko w Naleczowie (4)

W Nałęczowie odbywają się liczne imprezy charakterze kulturalnym i sportowym. Na przykład jeden z etapów Tour de Pologne, koncerty z serii „Nałęczowskie Divertimento”, Festiwal Młodych Wokalistów Operowych „Belcanto”. Liczne koncerty odbywają się także w muszli koncertowej pod domem kultury.

Turyści, którzy odwiedzają Nałęczów często chcą korzystać z jego walorów uzdrowiskowych czemu najbardziej sprzyjają spacery, a także jazda rowerem. To powoduje, że znajduje się tutaj wiele szlaków rowerowych, a także tras spacerowych. Przez Nałęczów przebiega czerwony szlak turystyczny, to jest „Szlak Wyżynny Zachodni” o długości prawie 61 km. Oprócz tego miejscowość leży na czerwonym szlaku przechodzącym przez płaskowyż nałęczowski, którego długość sięga 64 km. Oprócz tego w Nałęczowie znajduje się kolej wąskotorowa, która została wpisana na listę zabytków.

Fot. Pinterest.

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

1 Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Popularne