Nad morzem Turystyka zagraniczna W górach Wakacje za granicą

Australia – była kolonia brytyjska i jej atrakcje.

Australia jawi nam się jako istny raj dla Ziemi. Tak też jest w rzeczywistości. To jedyny kontynent, na którym na jednego mieszkańca przypadają aż dwa kangury. Liczebność tych pięknych zwierząt jest w tym kraju tak duża, iż możemy je spotkać, decydując się na odbycie zwykłego spaceru po mieście. Ten majestatyczny kontynent położony na półkuli północnej pełen jest zagadek. Ze względu na różnorodność fauny i flory Australia od zawsze fascynowała podróżnych. Ten szósty pod względem wielkości kraj na świecie swoim zasięgiem obejmuje usytuowaną na południu Tasmanię ze słynnym Diabłem Tasmańskim, a także pomniejsze wyspy leżące na Oceanie Indyjskim oraz Oceanie Spokojnym.  Australia jest niezwykła również dzięki różnorodności etnicznej. Była kolonia brytyjska zamieszkiwana jest przez mieszkańców wywodzących się z różnych kręgów kulturowych. Władze państwa stosują rygorystyczne przepisy, których celem jest ochrona dziedzictwa Australii. To dzięki nim kraj ten nie zatracił swojego pierwotnego charakteru. Będąc w Australii, grzechem byłoby nie odwiedzić miejsca, w którym znajduje się słynny Hobbiton. Miejsce, w którym nakręcono słynnego ,,Władcę Pierścienia’’ do dziś odwiedzane jest przez miliony fanów fantastyki. Z tego względu wycieczka do Australii zawiera przelot do Nowej Zelandii i odwiedzenie kilku atrakcyjnych turystycznie miejsc.

Sydney – miasto ze słynną muszlą

Niewątpliwie najsłynniejszym budynkiem znajdującym się w Sydney jest Sydney Opera House. Każdy, kto nie zrobi zdjęcia przy sali koncertowej, nie jest uważany za prawdziwego turystę. Na otwarcie opery w 1973 roku przybyła sama Elżbieta II. Poza tym pięknym, wznoszącym się an wodzie gmachem, warto zobaczyć niepowtarzalny na skalę światową Królewski ogród Botaniczny. Pracę nad uważanym za pierwszą w Australii instytucją naukową rozpoczęto ponad 100 lat temu. The Rocks uważana jest za jedną z najważniejszych dzielnic w tym mieście. Architektonicznie przypomina konstrukcje wznoszone w Europie. Znajdują się na niej liczne klimatyczne knajpki. The Rocks jest dzielnicą historyczną, gdyż to tutaj narodziło się nowoczesne Sydney. Na początku na jej terenie znajdowały się osady dla skazańców, żołnierzy, żeglarzy,  a także gangów ulicznych. Dziś jest jedną z piękniejszych dzielnic w Sydeny. Sydney to także ulica George Street. Spacerując wzdłuż niej, zobaczymy zarówno piękne, zabytkowe budynki z okresu początków miasta, jak i nowoczesne, przeszklone drapacze chmur.

Uluru – czerwona skała pośrodku pustyni

Oprócz kangurów, koali i budynku opery w Sydney, to właśnie Uluru jest jednym z symboli kraju. Na świecie nie ma osoby, która nie słyszałaby o tej majestatycznej skale. Niewielu wie, iż jest to miejsce magiczne. Przez Aborygenów uważane wręcz za święte. To z myślą o ochronie ich dobra kulturowego władze Australii zdecydowały, iż od 2019 roku wejście na szczyt będzie zabronione. Uluru mierzy ponad 300 metrów wysokości, a także 8 kilometrów obwodu. Najatrakcyjniejszą porą służącą podziwianiu skały jest wschód słońca. Nie bądźmy zdziwieni, gdy  z samego rana, pośród niczego zobaczymy turystów czekających na ferie barw roztaczającą się nad wzniesieniem. Więcej informacji o wycieczkach dostępnych jest na stronie https://logostour.pl/kontynenty/australia.

Dunedin – Szkocja w Australii

Dunedin to jedno z największych miast w Nowej Zelandii. Liczba jego mieszkańców szacowana jest na ponad 120 000 osób. Miejmy na uwadze, iż podczas sezonu, liczba ta znacząco wzrasta. Dunedin położone jest pośród malowniczych zatoczek. Posiada jeden z najwspanialszych, wyłożony ceramicznymi kafelkami dworzec kolejowy. Znana pośród mieszkańców Baldwin Street,  sprawdzi, który z turystów może poszczycić się znakomitą kondycją, gdyż jest to najbardziej stroma ulica w mieście.

Australia – trakcje turystyczne tego pięknego zakątka świata zachwycą każdego. Australia to zdumiewający kraj. Z pewnością oczaruje osoby miłujące historię, jak i te liczące na spokój i relaks. To na tym kontynencie znajdują się jedne z najwspanialszych raf koralowych na świecie oraz opisywane z najlepszych przewodnikach piaszczyste plaży. Australia jest rajem dla miłośników surfowania. Każdy, kto zdecyduje się na podróż do Australii, może mieć pewność, iż w niedługim czasie zapragnie tam powrócić.  Kangaroo Island położona niedaleko Adelajdy, jest ojczyzną kangurów. Ze względu na to, iż kraj usytuowany jest na półkuli południowej, występuje tu odmienne występowanie pór roku. Gdy w Polsce panują siarczyste mrozy, Australijczycy wygrzewają się w 40 stopniowym słońcu. Oprócz tego, przebywając w Australii pamiętajmy o dziewięciogodzinnej różnicy czasowej. Z tego względu przed wykonaniem połączenia z rodziną spójrzmy na zegarek.

Popularne