Turystyka zagraniczna W górach Wakacje za granicą

Pasjonuje Cię Arktyka? Nie czekaj, już teraz możesz ją zwiedzić

Masz dość nudnych wakacji? Nie chcesz spędzać urlopu na plaży w Egipcie? Rejs arktyczny jest właśnie dla ciebie!

Arktyka to kraina do której, z powodu ciężkich warunków klimatycznych, zapuszcza się niewielu ludzi. Jeszcze trudniej znaleźć doświadczonych przewodników po tych mroźnych terenach. Polar Travel s.c. jest polskim tour operatorem, oferującym miłośnikom mocnych wrażeń wyjazdy grupowe, indywidualne i rejsy po Arktyce. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, dla wymagającego turysty.

norwayWydawałoby się, że kraina wiecznego lodu nie ma wielu atrakcji dla podróżnika. Ale nic bardziej mylnego! Tam, gdzie nie zapuszczają się ludzie, można zobaczyć wiele fascynujących stworzeń. Pośród oblodzonych fjordów można spotkać foki, niedźwiedzie i lisy polarne, a także renifery. Arktyka jest też domem dla Rissa – ptaków podobnych do mew, nurzyków polarnych, a płynąc wzdłuż brzegu łatwo też napotkać wypasające się woły piżmowe. Morze Grenlandzkie daje z kolei schronienie orkom, humbakom, delfinom oraz wielorybów – karłowatym i białym gatunku Beluga.

Ale Arktyka to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki i wyjątkowa fauna. Rejsy organizowane przez Polar Travel s.c. dają również możliwość zapoznania się z kulturą regionu, oraz historią jego eksploracji i osadnictwa. Wycieczki pozwalają też na kontakt z mieszkańcami tej mroźnej krainy, zarówno stałymi, jak i tymczasowymi. Na przykład podróżnicy wybierający się na południowy Spitsbergen na statku Noordenlicht, będą mogli odwiedzić polską stację badawczą znajdującą się w okolicy Hornsundu i porozmawiać z pracującymi tam naukowcami. Z kolei płynąć statkiem MS Discovery wzdłuż wybrzeża Grenlandii, można udać się do Ittoqqortoormiit – małej wioski zamieszkanej przez ludność lokalną.

Podróżowanie na skraj świata wcale nie musi odbywać się w spartańskich warunkach. Flota Polar Travel s.c. zapewni nawet najbardziej wymagającemu poszukiwaczowi przygód bezpieczeństwo i komfort. Różne statki oferują różne zaplecze rekreacyjne, ale pomiędzy saunami, podgrzewanym jacuzzi, siłowniami, barem, restauracją, biblioteką pokładową, salą wykładową i pokojem komputerowym z dostępem do internetu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne