Kraje tropikalne Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

La Gomera – nieznana, dzika przygoda

wyspy kanaryjskie

La Gomera to niezwykła wyspa, druga najmniejsza spośród siedmiu Wysp Kanaryjskich. To urocza sąsiadka Teneryfy, która czaruje malowniczymi krajobrazami, dziką przyrodą, spektakularnymi formacjami skalnymi, grotami, jaskiniami i szczytami skalnymi. To idealne miejsce dla miłośników górskich wycieczek, natury i niezapomnianych przeżyć.

Warto zobaczyć, przeżyć, skosztować… na La Gomerze!

La Gomera fascynuje ilością plaż, bowiem praktycznie na końcu każdej doliny znajduje się przyjemny, ciepły i drobny piasek, który oblewany jest przez krystalicznie czyste wody. Jedną z najczęściej odwiedzanych jest Gran Rey w Vueltas, El Charco, a także La Caleta ulokowana w pobliżqu Hermiqua. Każda z nich jest nieco inna, jednakże łączy je niezwykłe piękno, a także nieokiełznany ocean. Warto pamiętać, że pływanie samodzielne w miejscach niestrzeżonych jest bardzo niebezpieczne, ponieważ wyspę otaczają silne prądy morskie.

La Gomera wygląda niczym ogromna góra, która wystaje z wód oceanu. Warto zobaczyć tutaj takie miejsca jak chociażby Park Narodowy Garajonay znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, położony na szczycie wyspy czy Kościół Iglesia de la Asuncion ulokowany w San Sebastian. W świątyni tej modlił się sam Kolumb przed swoją wyprawą.

San Sebastian zaś jest stolicą wyspy i zarazem jej głównym portem. Najstarszym zabytkiem miasta jest gotycka wieża Torre del Conde pochodząca z roku 1447 a centralnym miejscem Plaza Americas. Warto odwiedzić także malowniczy kurort Vallehermoso czy niezwykłą „Dolinę Wielkiego Króla” czyli Valle Gran Rey.

Skosztować zaś warto przede wszystkim zupy z rzeżuchy, tortilli oraz koziego sera zaprawionego sosem molo – smacznego!

Informacje praktyczne…

Pod względem klimatycznym wyspa dzieli się na północną i południową. Północna znajduje się pod wpływem pasatów, a południowa cechuje się tym, że występuje tu nieco wyższa temperatura i mniejsza wilgotność powietrza. Średnia roczna temperatura na La Gomera waha się zaś pomiędzy 18 a 22 stopni Celsjusza.

Na wymarzone wakacje w to piękne miejsce najlepiej wybrać się w okresie od kwietnia do października, bowiem miesiące od listopada do marca to czas, kiedy na wsypie panują deszcze, co nie jest zbyt sprzyjające w czasie wyprawy.

Hoteli w La Gomera nie brakuje, ich ceny zaś wahają się od ponad 100 nawet do 600 złotych, w zależności od udogodnień.

Stopka autorska – redakcja serwisu Wyspykanaryjskie.pl

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

1 Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Popularne