Nad morzem Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Gdańsk idealnym miejscem na wakacje

Gdańsk idealnym miejscem na wakacje

Są takie miejsca, o których odruchowo myślimy, jako idealnych na spędzenie wakacji. Są takie miejsca w tropikach, są takie miejsca także u nas, w Polsce. Utarło się mówić, że nasz kraj generalnie podzielony jest na trzy „strefy wakacyjnego wypoczynku”. Pierwszą są góry, drugą Mazury, a trzecią – Bałtyk. A nad Bałtykiem rządzi Gdańsk. Dlaczego miasto to jest idealnym miejscem na spędzenie zarówno dłuższych wakacji, jak i kilkudniowego urlopu? Oto trzy powody:

Historia i architektura

Gdańsk to miasto na wskroś przesiąknięte fascynującą historią. Dlatego każdy, kto chce podczas wakacji poznać dzieje naszego kraju, powinien wybrać się do Trójmiasta. Gdańsk bowiem to nie tylko średniowieczny ratusz, gotycka Bazylika Mariacka czy słynny Dwór Artusa. To także Westerplatte, czyli namacalny dowód tego, jak niezwykłych rzeczy można dokonać, nawet jeśli jest się w sytuacji bez wyjścia.

Plażowanie i odpoczywanie

Na drugim miejscu, choć dla zdecydowanej większości atrakcja ta jest gdańskim numerem jeden, umieściliśmy wizytę na plaży. Słowo „wizyta” jest może trochę nie na miejscu, bo nad samym morzem warto spędzić zdecydowanie dużo więcej czasu. Gdańsk to kilka kąpielisk znajdujących się w różnych częściach miasta (Jelitkowo, Stogi, Sobieszewo i inne). Warto odwiedzić je wszystkie. Nie tylko, by uprawiać przysłowiowe „smażenie się na słońcu”, lecz także by spróbować odpoczywać bardziej aktywnie i w sportowym stylu. Inspiracji z pewnością nam nie powinno zabraknąć.

Jod (oddychanie czystym powietrzem)

Na koniec coś, czego nie widać, a co tak naprawdę dostrzegamy, kiedy tego nie ma. Chodzi o powietrze. Czyste, bez spalin samochodowych, bez toksycznych składników, bez rakotwórczych dioksyn. Za to przepełnione życiodajnym jodem i jedyną w swoim rodzaju morską świeżością. Jeśli  chcecie naprawdę odetchnąć pełną piersią – wybierzcie się nad nasze polskie morze. Zacznijcie od Gdańska, a zobaczycie, że Bałtyk „wciąga”. To jedno z tych miejsc, do których wraca się z wyjątkową przyjemnością.

A jeśli już podejmiecie tę decyzję o wyjeździe, poszukajcie na miejscu hotelu, w którym spędzicie swój urlop. Weźcie pod uwagę na przykład Holland House (http://www.hollandhouse.pl)

Popularne