Agroturystyka Nad jeziorem Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Z rodziną do Soliny

3_woda034Jednym z miejsc, które doskonale nadaje się na wyjazd z całą rodziną – weekendowy lub kilkudniowy, jest Solina. To wieś położona w Polsce w województwie podkarpackim, w powiecie leskim. Popularna w skali kraju i Europy ze względu na ogromną zaporę, która została utworzona na Jeziorze Solińskim. Poniżej zapory znajduje się zespół elektrowni wodnych. Zaś wokół zapory solińskiej, zarówno z jednej jak i drugiej strony, znajdują się liczne obiekty turystyczne.

Wokół jeziora zostały rozlokowane ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe, a także plaże, na których można w sposób przyjemny, kameralny wypocząć, zakosztować uroków wody i słońca. Oprócz tego w gminie Solina znajduje się szereg interesujących atrakcji, wśród których, oprócz zapory w Solinie, należy wymienić cerkiew w Górzance, Jezioro Solińskie, Jezioro Myczkowieckie, Jezioro Szmaragdowe, itd. Wokół Soliny znajdują się również uzdrowiska, np. Polańczyk. Warto także wspomnieć, że doskonale wypoczną tutaj fani sportów wodnych – żeglowania, surfowania.

Wokół jeziora znajdują się liczne ścieżki spacerowe i rowerowe dzięki czemu z całą rodziną można aktywnie spędzić wolny czas. Jeżeli szukasz miejsca, w którym wypoczynek nie jest drogi, jak to często bywa w sezonie nad polskim morzem, to Solina nadaje się do tego idealnie. Sprawdź tamtejsze oferty gospodarstw agroturystycznych, hoteli, pensjonatów. Na pewno każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

solina_3 slider1

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

1 Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Popularne