Kraje tropikalne Nad jeziorem Nad morzem Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna W górach Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Kilka istotnych rzeczy, które należy zabrać ze sobą w podróż.

Nikt tak jak doświadczeni podróżnicy, czy osoby z biur podróży, nie wie co należy zabrać ze sobą w podroż – zwłaszcza w przypadku wyjazdów z biurami turystycznymi. Warto zatem przeglądać informacje, poradniki, które są przez nich publikowane na łamach Internetu, bądź w biurach lokalnych. Tylko to pozwoli na odbycie podróży w sposób spokojny, bez niepotrzebnych nerwów. By nie szukać wiele w poniższym artykule zaprezentujemy, co powinno stanowić nasze wyposażenie podczas podróży.

Pierwszymi rzeczami, które są niezwykle istotne, są plecaki w ilości dwóch sztuk. Pierwszy plecak powinien być większy, bardziej ładowny tak, by można tam było zapakować wszelkie niezbędne rzeczy. Drugi plecak winien być natomiast nieduży, lekki tak, by można było do niego zapakować tylko najważniejsze rzeczy potrzebne podczas podróży (aparat fotograficzny, woda, przekąski, tabletki, podstawowe przybory higieniczne) i zabrać go wszędzie. Warto dodać, że na niektórych wyjazdach podróżuje się jednym i tym samym środkiem lokomocji, gdzie lepiej wówczas sprawdzi się nie duży plecak, ale torba/walizka podróżna. W takich środkach transportu z reguły jest ustalona z góry maksymalna ładowność, ciężar bagażu, który najczęściej nie może przekraczać 20 kilogramów. Z kolei mały plecak, torba, która jest trzymana bezpośrednio przy sobie, nie powinna być cięższa niż 5kg, choćby nawet ze względu na wygodę podróżowania z nią. Warto nadmienić, że duże torby, które są pakowane do bagaży często się brudzą, dlatego dobrze jest dokonać zakupu folii ochronnej, która przyda się nie tylko przy przewozie bagaży, ale również zabezpieczy go przed ewentualną próbą kradzieży.

Podroz (2)

Fot. https://tripleaughtdesign.com/

Kolejną rzeczą jest zadbanie o bezpieczeństwo posiadanych przy sobie dokumentów oraz pieniędzy. Przechowywanie ich w portfelu włożonym do tylnej kieszeni, jak to często bywa, czy w torebce daje wspaniałą okazję rabusiom do kradzieży. Dlatego też zaleca się zakupienie specjalnej saszetki z kieszonkami – wszystkie na zamek błyskawiczny, którą można zawiesić na szyi i schować pod ubraniami. Wówczas taka saszetka jest niewidoczna w stopniu całkowitym lub częściowym, a pozbawienie jej posiadacza nie będzie proste. Ten sposób nie tylko zabezpiecza przed kradzieżami, ale również przed zwyczajnym zgubieniem najcenniejszych dla nas rzeczy podczas zwykłego zwiedzania. Ponadto niektórzy wskazują, że dobrze jest zabrać ze sobą drugi portfel, w którym znajdą się drobne pieniądze, a także nieaktualne, czy zablokowane karty kredytowe/płatnicze. Ma to stanowić swoistą próbę wprowadzenia w błąd ewentualnych złodziei.

Trzecią, ale niemniej istotną rzeczą, którą warto zabrać ze sobą w podróż, jest cienki śpiwór o niewielkich rozmiarach lub koc o podobnych cechach. Jeżeli nie zostało to zaplanowane inaczej, to noclegi odbywają się w hotelach, pensjonatach, kwaterach, itd. Jednak śpiwór/koc przydaje się podczas długich podróży, czy w przypadku chłodniejszych dni, włączonej klimatyzacji w środku lokomocji.

Podroz (1)

Fot. http://www.ohgizmo.com

Popularne