Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Berlin jesienią.

Jesień to pora roku, która wbrew pozorom również może zachęcać do podróżowania. Choć temperatury są nieco niższe i często można natknąć się na deszcz, to jednak warto w tym czasie poświęcić parę chwil na zobaczenie nowych miejsc. My zapraszamy Was do krótkiej wycieczki po Berlinie – jednej z największych stolic europejskich, obfitującej w szereg ciekawych zabytków, atrakcji o różnym charakterze.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od zobaczenia z bliska, na własne oczy, flagowego obiektu Berlina, jakim jest Brama Brandenburska wybudowana pod koniec XVIII wieku, a zaprojektowana przez Carla Gottharda Langhansa. Obok, po wschodniej stronie Bramy Brandenburskiej, znajduje się Pariser Platz, czyli Plac Paryski. Obecnie znacznie upiększony, wcześniej zaniedbany ze względu na Mur Berliński. To doskonałe miejsce na spacery, a także na zrobienie zdjęć na tle Bramy Brandenburskiej.

Berlin jesienia (8)Berlin jesienia (7)

Jednym z obiektów, który robi duże wrażenie, jest gmach Parlamentu Rzeszy potocznie nazywany Reichstag. Od 1999 roku jest to siedziba Bundestagu.

Berlin jesienia (5)

Uwagę wielu turystów przykuwa także dość niekonwencjonalnie zaprojektowany Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. Jest to świątynia ewangelicka mieszcząca się przy Breitscheidplatz. Budowę obiektu rozpoczęto w roku 1891, a zakończono w 1895.

Berlin jesienia (3)

Osoby, które cenią sobie zbiory muzealne z pewnością powinny odwiedzić słynną na całym świecie Wyspę Muzeów w Berlinie. Na rzece Sprewie płynącej przez centrum Berlina mieści się ogromny kompleks muzealny. To w nim znajduje się słynne muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum, Stare Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Muzeum Pergamońskie. W muzeach odwiedzić i zobaczyć można liczne eksponaty archeologiczne, a także dzieła sztuki. Cały obiekt został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO w roku 1999. We wschodniej części Wyspy Muzeów znajduje się przepiękna katedra w Berlinie. Ten obiekt ewangelicki został wybudowany według planów nakreślonych przez Juliusa Carla Raschdorffa z Pszczyny. We wnętrzu katedry znajduje się krypta Hohenzollernów.

Berlin jesienia (1) Berlin jesienia (4)

Na uwagę turystów zasługuje także znajdujący się w północnej części parku Grosser Tiergarten kompleks pałacowy. Zamek Bellevue został wyremontowany i odnowiony w 2005 roku. Obecnie pełni on funkcję rezydencji prezydenta Republiki Federalnej Niemiec.

Na terenie Berlina znajdują się także inne ciekawe atrakcje. Należy w tym miejscu wymienić zarówno nowoczesne budowle takie jak Wieża Telewizyjna znajdujące się w centrum Berlina, czy chociażby ogród zoologiczny. Wielu turystów odwiedza Berlin również ze względu na możliwość zobaczenia przepięknego Placu Poczdamskiego. Znajduje się tutaj wiele nowoczesnych budynków, które zasługują na uwagę ze względu na nietypowe kształty i rozmiary.

Berlin jesienia (2) Berlin jesienia (9)

W Berlinie znajdują się także ciekawe obiekty sportowe, z których najsłynniejszym i najciekawszym jest z pewnością stadion olimpijski. Parokrotnie przebudowany na pewno zaskoczy wielu turystów pasjonujących się sportem.

Fot. Pinterest.

Popularne