Nad jeziorem Nad morzem Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Kamper — inna jakość podróży

kamper

Po wielu godzinach w pracy wielu z nas ma ochotę wsiąść za kierownicę samochodu i jechać przed siebie zwiedzając świat. Jednak podróż zwykłym samochodem osobowym wiąże się z wieloma utrudnieniami, wśród których trzeba wymienić konieczność szukania noclegów i restauracji, które niestety znacząco podnoszą koszty podróży i zakładają wcześniejsze planowanie tras podróży. Dlatego też systematycznie powiększa się grono osób decydujących się na wynajem kampera i podróżowania na własnych zasadach.

 

Kto może prowadzić kamper?

 

W większości wypadków do prowadzenia tego rodzaju pojazdu wystarczy prawo jazdy kategorii B. Jeśli jednak nasz wypożyczony kamper będzie przekraczał masę 3,5 t, niezbędne może okazać się posiadanie dodatkowych uprawnień z kategorii B96, bądź E.

 

Należy jednak pamiętać, że jest to pojazd o większych gabarytach i potrzeba chwili czasu, żeby się do niego dostosować i móc delektować prawdziwą przygodą podróży! Warto wypożyczać kampery ze znanego i zaufanego źródła, w którym pracują profesjonaliści. W Krakowie jest to zdecydowanie Kamperski — ich cenne rady nie tylko pomogą bezpiecznie rozpocząć przygodę z kamperem, ale także ułatwią dalsze etapy wyprawy.

wynajem kampera

Jak podróżować kamperem?

 

Podróż kamperem otwiera przed człowiekiem dużo nowych możliwości i doświadczeń oraz daje poczucie wolności i niezależności. To my decydujemy o dogodnym dla nas tempie podróży i przystankach. Wynajmując kamper, nie musimy się martwić o jakość hotelu i koszty z nimi związane. Jesteśmy niezależni od wielu czynników, które zazwyczaj ograniczają podróżujących pociągami, samolotami, czy samochodami osobowymi.

 

Warto jednak pamiętać, że na terenie Unii Europejskiej są wyraźnie rozgraniczone miejsca do parkowania i do kempingu. Zatem jeśli nie potrzebujemy się rozkładać ze sprzętem (rozciągać markiz, rozstawiać grilla itp.), to spokojnie możemy parkować we wszystkich przeznaczonych do tego miejscach. Jeśli jednak chcemy się gdzieś zatrzymać na dłużej, warto znaleźć kemping, na którym nie tylko bez problemu będziemy mogli rozłożyć nasz ekwipunek wokół pojazdu, ale również uzupełnić zapasy wody oraz wyczyścić wypożyczony kamper z powstałych podczas podróży nieczystości.

 

Jaki kamper wybrać?

 

Decydując się na wynajem kampera, musimy najpierw określić własne potrzeby. Jeśli będziemy podróżować poza sezonem letnim, istotne jest, żeby wybrać samochód dostosowany do niższych temperatur. Takie modele mają zazwyczaj podgrzewane elementy podłogi, odpowiednio wyizolowane odpływy oraz zbiorniki wodne, termy gazowe lub elektryczne do podgrzewania wody. Na wyposażeniu takiego kampera powinny znaleźć się również łańcuchy zimowe, aby podczas podróży nie zaskoczyła nas żadna sytuacja. Warto również zwrócić uwagę na możliwość przewozu rowerów. To rozwiązanie jest bardzo popularne wśród kamperowiczów. Pozwala zostawić wynajęty kamper na parkingu i swobodnie przemieszczać się po szlakach turystycznych rowerem. Dużym udogodnieniem zwłaszcza dla początkujących użytkowników tego typu pojazdów będą również kamery cofania. Dzięki ich zastosowaniu znacząco zminimalizowane zostanie ryzyko ewentualnego uszkodzenia pojazdu, a parkowanie nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Jeśli chcą Państwo rozpocząć niezapomnianą podróż kamperem, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z wypożyczalnią kamperów Kamperski! Swoje usługi świadczymy w Katowicach, Krakowie oraz Bielsko-Białej. Oferujemy wysokiej jakości pojazdy oraz profesjonalną obsługę — chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, a także udzielimy cennych porad i wskazówek. Zapraszamy do kontaktu!

Popularne