Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

4TRAVELERS – WAKACJE W GRECJI

4Travelers – to unikatowy agregator ofert turystycznych. Gromadzimy atrakcyjne oferty naszych partnerów. Oferujemy je w bardzo atrakcyjnych cenach i na promocyjnych warunkach. Sezon wakacyjny uważamy za otwarty. Zapraszamy do Grecji. Poznajcie uroki Grecji.

Grecja – Parga

Przepiękne widoki i intrygujące dziedzictwo kulturowe – tak w skrócie można opisać Grecję jako destynację turystyczną. Położona nad Morzem Jońskim Parga stanowi kwintesencję greckiej atmosfery, a jej typowo śródziemnomorskie krajobrazy tchną sielankowym spokojem.

Zagadkowa Grecja przyciąga wczasowiczów już od bardzo wielu lat, ponieważ jest krajem o bardzo wielu obliczach, często różniących się ze sobą jak dzień i noc. Pełna zagadek i tajemniczości kolebka naszej cywilizacji to mekka podróżnych o naprawdę przeróżnych zainteresowaniach. Odnajdą się tu oczywiście przede wszystkim miłośnicy starożytnej architektury i greckiego dziedzictwa historycznego oraz kulturowego za sprawą licznych architektonicznych, a także archeologicznych pozostałości po dawnych czasach. Niezwykły, śródziemnomorski klimat w Grecji przyczynił się także do rozwoju obfitej flory i fauny, a pasjonaci niezwykłych pejzaży mogą cieszyć tutaj oczy zarówno widokami gór, lasów jak i morza. Dzięki otwartości i gościnności samych Greków,  kraj ten można również uznać za stolicę szeroko pojętej biesiady, ucztowania przy znakomitym winie, przepysznych potrawach i nastrojowej muzyce.

Z dala od tłumów

Sielankowo spokojne miasteczko Parga to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w kraju, mamiące turystów zaklętą w swojej ciszy tajemniczością i rajską scenerią. Ta niesamowicie malownicza miejscowość z tradycyjną wyspiarską architekturą i przytulną atmosferą wprawia w zachwyt zarówno za dnia jak i w nocy. Niezwykle czyste, błękitne fale Morze Jońskiego kuszą miłośników kąpieli wodnych, a trzy plaże z rozgrzanym piaskiem również miłośników kąpieli słonecznych. Dziewicza natura w tym cichym miasteczku pozwala nie tylko na spacery po plaży, ale i na relaks w cieniu gajów oliwnych i pomarańczowych. Trudno o inne, bardziej zanurzone w typowo greckiej atmosferze miasteczko i trudno też wyobrazić sobie miejsce piękniejsze i bardziej nastrajające do relaksu. Pasjonatów architektury zainteresuje z pewnością znajdujący się na skalistym wzgórzu nad miasteczkiem zamek normańsko-wenecki, do którego można wspiąć się  po licznych stopniach, a z którego otwiera się zapierający dech w piersiach widok na wybrzeże, samo miasteczko i wspaniałą okolicę.

 grecja2Na spotkanie z przygodą

Parga stanowi znakomity punkt wypadowy jeśli planujemy zwiedzanie okolicy, a jest tutaj co zwiedzać. Jednym z najciekawszych, zdecydowanie wartych uwagi miejsc jest górzysta wyspa Korfu, której największe miasto Kerkyre zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Jest ono uważane za jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie i raczy swoich gości atmosferą antyku za sprawą wielu obecnych w nim zabytków historycznych. Warto również zwiedzić okoliczne Wyspy Jońskie, na których mieszczą się wyjątkowo piękne plaże, uważane przez niektórych za najładniejsze w Europie. Koniecznie trzeba zobaczyć także oddalony od Pargi o 5 km zamek Anthoussa, który w nocy jest dodatkowo iluminowany. Ta efektowna warownia zachowała się w bardzo dobrym stanie, a z jej dachu rozpościera się przepiękny pejzaż całej okolicy.

W kurorcie takim jak Parga odnajdą się osoby poszukujące przede wszystkim ciszy, spokoju i zjednoczenia z naturą. Ten kierunek może być także doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi, dla których wspólną rozrywką będzie poznawanie tajemnic historycznych w tym niezwykłym miejscu, a osoby podróżujące w pojedynkę nie muszą obawiać się samotności. Otwarci i gościnni Grecy z pewnością przyjmą z otwartymi ramionami każdego turystę, podpowiedzą ciekawe do zwiedzenia miejsca i zarekomendują restauracje.

4Travelers Znajdź wyjazd wakacyjny dla Siebie. Czekają na Ciebie oferty w atrakcyjnych cenach. Rezerwuj wyjazdy na podstronach naszych Partnerów na www.4travelers.pl

Popularne