Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Kiedy najlepiej wyjechać na wakacje do Grecji?

Jeśli zdecydowaliśmy się na wyjazd na urlop do Grecji, powinniśmy wybrać odpowiedni termin, szczególnie w przypadku osób, które muszą planować wypoczynek z dużym wyprzedzeniem. Jaki termin wybrać? To zależy od wielu kryteriów, z których głównymi jest to preferowany przez nas sposób spędzania wakacji, ceny oraz oczywiście pogoda.

Jeśli chodzi o kryterium pogody, to jest ono ściśle związane z naszymi oczekiwaniami. Jeśli bowiem planujemy głównie zwiedzać, to powinniśmy wybrać miesiące, w których w środku dnia nie ma bardzo wysokich temperatur, o czym napiszemy poniżej. To jaki miesiąc wybierzemy, będzie z kolei miało także swoje odzwierciedlenie w cenach wycieczek, a często także w cenach na miejscu.

fr_kiedy-najlepiej-jechac-do-grecjiKwestie pogody

Grecja jest krajem śródziemnomorskim i właśnie taki klimat panuje w tym kraju. Charakteryzuje się on dość wysokimi temperaturami w miesiącach letnich, czyli wtedy kiedy większość z nas planuje swoje wakacje. Najwyższe temperatury w dzień występują w lipcu i sierpniu, kiedy to temperatura przekracza 32 stopnie. Nocą w tych miesiącach obniża się o około 10 stopni.

Lato charakteryzuje się nie tylko wysokimi temperaturami, ale także bardzo rzadkimi i krótkotrwałymi opadami deszczu – jest to więc idealny okres na wakacje w Grecji, po których z pewnością będziemy zadowoleni i oczywiście wrócimy z opalenizną, która będzie pamiątką z urlopu.

Najniższe temperatury oraz największe opady występują w Grecji w miesiącach zimowych. W okresie od grudnia do lutego, średnia dzienna temperatura powietrza wynosi około 12-14 stopni, a w nocy spada do 5 stopni Celsjusza. W miesiącach tych mamy także doczynienia z największymi opadami deszczu.

Kiedy więc najlepiej pojechać do Grecji?

Zależy to przede wszystkim od naszego sposobu na wypoczynek. Jeśli planujemy wylegiwanie się na pięknych piaszczystych plażach, to najlepiej urlop w Grecji zaplanować na miesiące letnie, takie jak lipiec i sierpień. Jednak wysokie temperatury nie do końca sprzyjają zwiedzaniu, dlatego w takim przypadku najlepiej jechać do Grecji tuż przed lub tuż po ścisłym sezonie.

Szczególnie interesującym miesiącem jest tutaj wrzesień i decyzja o spędzeniu wakacji na wyspie Kreta. Dlaczego? Kreta jest grecką wyspą najbardziej wysuniętą na południe, stąd dzięki bliskości Afryki, nawet we wrześniu dni są tam bardzo gorące (dzięki gorącym masom powietrza znad Sahary). Ponadto na wyspie znajdziemy bardzo wiele atrakcyjnych miejsc, które warto zwiedzić, jak np. Wąwóz Samaria czy chociażby piękne plaże – Balos oraz Elafonissi.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że wrzesień jest traktowany jako okres po sezonie, a co za tym idzie ceny w wielu obiektach (np. hotelach) są niższe niż w szczycie sezonu.

Popularne