Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Hamburg – doskonałe miejsce wypraw.

Hamburg przez wieki był postrzegany jako ostoja konserwatyzmu. Jednakże obecnie to szybko rozwijająca się i tętniąca życiem metropolia, która jest bardzo intrygująca, dla wielu inspirująca, godna zobaczenia.
Hamburg jest drugim największym portem w Europie zaraz po Rotterdamie. Stąd wzięła się sława dzielnicy St. Pauli. To tu znajduje się słynna dzielnica czerwonych latarni. Wstęp na nią mają tylko mężczyźni. W tym miejscu są zlokalizowane liczne bary i kluby, które doskonale sprostają wymaganiom imprezowiczów. Na każdym kroku można spotkać występy DJ-ów, czy koncerty.

hamburg (2)
Hamburg, z racji tego, że jest miastem portowym, posiada także targ rybny. Otwierany jest o świcie. Ryby tutaj kupić można jedynie w niedzielne poranki. Oprócz tego w Hamburgu znajdują się liczne pomniki i place. Warto także zobaczyć muzeum Beatlesów, gdyż to właśnie oni są związani z dzielnicą St. Pauli. Tu rozpoczynali swoją karierę. Osoby z nieco bardziej pękatymi portfelami powinny wybrać się do Karolinenviertel, gdzie mieszczą się liczne kamienice, kafejki i drogie butiki. Jest to dzielnica nieco snobistyczna, jednakże z pewnością znajdą się osoby, którym przypadnie do gustu.
Doskonale można się także bawić nad brzegiem rzeki Łaby. To tu rozlokowane są kafejki, restauracje. Są także miejsca, w których można opalać się w słoneczne dni. Oprócz tego na cumujących przy brzegu łodziach często organizowane są imprezy.

Popularne