Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Na wakacje do Chorwacji

W ostatnich latach Polacy coraz częściej decydują się na wakacje za granicą. Co ciekawe, nie zawsze jest to Francja, Włochy, czy Grecja. Znacznie bardziej uczęszczanym miejscem staje się Chorwacja, więc jedziemy na wakacje do Chorwacji. Jest to przepiękny kraj, który kusi wieloma atrakcjami i przede wszystkim nieskazitelną pogodą, która jest z pewnością najistotniejsza dla turystów chcących zażyć kąpieli słonecznych, morskich, itd.

Chorwacja to stabilny i bezpieczny kraj, który przyjmuje rok w rok miliony turystów z całego świata. Główną atrakcją tego państwa są rozliczne wyspy. To one mieszczą w sobie przepiękne kurorty, miejsca, które oferują wypoczynek na najwyższym poziomie w stosunkowo niskich cenach. Wysp w Chorwacji jest ponad 1100. Pogoda jest przewidywalna. Na ogół świeci słońce, a temperatury wprost zachęcają do kąpieli morskich.

Na wakacje do Chorwacji  (2) Na wakacje do Chorwacji  (3) Na wakacje do Chorwacji  (4)

Niekwestionowanym hitem chorwackiej turystyki jest Dubrownik, który leży w południowej części kraju. W tym miejscu znajdziemy nie tylko liczne hotele, restauracje, miejsca na nocleg, ale również liczne zabytki, muzea, teatry, kina, jednym słowem wszystko to, z czego w trakcie wakacji chcemy korzystać i korzystamy.

Na wakacje do Chorwacji Dubrownik (1) Na wakacje do Chorwacji Dubrownik (2) Na wakacje do Chorwacji Dubrownik (3)

Niemniej ciekawym miejscem w Chorwacji jest Split. To drugie co do wielkości miasto tego państwa. To miejsce kusi labiryntem wąskich uliczek, w których oprócz zabytków znajdziemy także nowoczesne butiki, galerie, które świetnie kontrastują z reliktami zamierzchłej przeszłości.

Na wakacje do Chorwacji Split (2) Na wakacje do Chorwacji Split (1)

Na wakacje do Chorwacji Split (3)

Na terenie Chorwacji znajdują się liczne parki narodowe. Te oferują wiele ciekawych atrakcji. Jednymi z najpopularniejszych parków narodowych jest Park Narodowy Jezior Plitwickich. To przepiękne miejsce, na powierzchni którego wykształciły się wspaniałe jeziora krasowe, które są ze sobą połączone rozlicznymi wodospadami, co powoduje, że razem tworzą niesamowite zestawienie barw, odcieni. Widok ten na pewno zapadnie na długo w pamięci każdego turysty. Co ciekawe, jeziora te codziennie, zwłaszcza w okresie letnim, odwiedzane są przez kilka tysięcy turystów.

Na wakacje do Chorwacji Park Narodowy Jezior Plitwickich (1) Na wakacje do Chorwacji Park Narodowy Jezior Plitwickich (2) Na wakacje do Chorwacji Park Narodowy Jezior Plitwickich (3)

Chorwacja dostarcza niesamowitych wrażeń nie tylko turystom lubiącym błogi wypoczynek na piaszczystych plażach, ale także osobom, które chcą przeżyć prawdziwą przygodę, zobaczyć nowe miejsca, zakosztować lokalnych specjałów. Wystarczy, że udamy się w głąb lądu, gdzie znajdziemy wspaniałe winnice, gaje oliwne, a także liczne średniowieczne miasteczka, które również pomimo tego, że nie są tak bardzo znane, potrafią zaciekawić wytrawnego turystę.

Na wakacje do Chorwacji

Fot. Pinterest.

Popularne