Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Idealne wczasy – Wenezuela.

Wenezuela kojarzy się z miejscem, które doskonale nadaje się na parodniowy zagraniczny wypad z całą rodziną. Państwo to leży w strefie klimatów równikowych, których charakterystyczną cechą jest pora deszczowa. W tym kraju trwa ona od maja do października. Klimat jest typowo równikowy, czyli wilgotny, a w niektórych częściach kraju, to jest na terenie górzystym, typowo górski. Państwo to jest miejscem o dość wysokiej średniej miesięcznej temperaturze, co dla turysty oznacza, iż prawie zawsze trafi tutaj na idealną pogodę. Wahania temperatury w ciągu miesiąca wynoszą od 24 do 28 stopni.

Polacy udający się do Wenezueli nie muszą posiadać wizy, jednakże na granicy są zobowiązani do pobrania tak zwanej karty turystycznej. Otrzymują ją jedynie osoby, które udają się do Wenezueli w celach typowo turystycznych. Różnica czasu pomiędzy naszym krajem a Wenezuelą wynosi 5 godzin. W Wenezueli dominuje język hiszpański, który jest również językiem urzędowym tego państwa. Jednak z powodzeniem każdy turysta dogada się tam w języku angielskim. Jednostką monetarną tego państwa jest 1 boliwar. Najpopularniejszą walutą zaś w Wenezueli jest dolar amerykański. Wyjeżdżając tam najlepiej jest się zaopatrzyć właśnie w dolary. Turystów przestrzega się przed korzystaniem z bankomatów. Te często stwarzają różnego typu problemy związane z oszustwami, to jest bankomat nie zwraca karty, nie wydaje pieniędzy lub też obciąża konto dodatkowymi transakcjami. Niektóre bankomaty naliczają kolosalne prowizje, to jest nawet i 30% od transakcji. Dlatego najlepiej jest korzystać z karty Visa lub Mastercard.

Wenezuela posiada przepiękne piaszczyste plaże, a morze w tym miejscu uzyskuje idealną turkusową barwę. Jeżeli chcemy wypożyczyć samochód w tym kraju, warto jest mieć ze sobą aktualne badania lekarskie, które pozwalają nam na prowadzenie samochodów. Badania te są wykonywane także i na miejscu i jest to dodatkowy koszt rzędu 15 dolarów. W Wenezueli nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy.

Wybierając się do Wenezueli, czy to z całą rodziną, samotnie, czy też we dwoje, warto zabrać ze sobą kilka istotnych rzeczy. Należy przede wszystkim pamiętać o paszporcie, dokumentach i pieniądzach, najlepiej dolarach amerykańskich. Nie zapominajmy również o ładowarkach do telefonów, kamer, laptopów, z tym, że warto jest również mieć ze sobą adaptery do prądu. W Wenezueli bowiem funkcjonują wtyczki amerykańskie. Istotne jest również posiadanie środków przeciw komarom. Warto także mieć przy sobie preparat, który można zastosować po ukąszeniu. Latem niestety często wystąpić mogą krótkie, bądź dłuższe opady, dlatego należy zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową, ale także okulary przeciwsłoneczne i dowolne nakrycie głowy chroniące przed słońcem.

Idealne wczasy Wenezuela (1) Idealne wczasy Wenezuela (2) Idealne wczasy Wenezuela (4) Idealne wczasy Wenezuela (5) Idealne wczasy Wenezuela (7) Idealne wczasy Wenezuela (8) Idealne wczasy Wenezuela (9)

Fot. Pinterest.

Popularne