Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – to musisz wiedzieć?

Polisa turystyczna

Wielu mieszkańców Giżycka co roku spędza urlopy za granicą. Planując wyjazd, nie wolno zapominać o ważnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Warto wykupić polisę turystyczną, która zapewni ochronę na wypadek różnych zdarzeń losowych.

Dlaczego warto mieć polisę na urlop zagranicą?

Wysokie koszty leczenia za granicą to najważniejszy powód, dla którego warto kupić omawiane ubezpieczenie. Giżycko ma pod tym względem na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie polisę odpowiadającą konkretnym potrzebom pod kątem zawartości i ceny. Nie tylko nagła choroba czy wypadek mogą pokrzyżować urlopowe plany. Trzeba brać poprawkę na inne nieprzewidziane zdarzenia takie jak np. kradzież bagażu, awarię samochodu czy opóźniony lub odwołany lot. Jest sporo sytuacji, które mogą narazić turystę na poważne problemy i przy okazji wygenerować spore wydatki. W razie braku stosownego ubezpieczenia trzeba je pokryć z własnej kieszeni, a niekiedy są to naprawdę spore kwoty, np. rachunki ze szpitala za granicą mogą opiewać nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Polisa turystyczna – najważniejsze kryteria wyboru

Szeroki zakres ochrony i wysokie sumy gwarantowane to kluczowe kwestie, o których powinien poinformować potencjalnego klienta agent ubezpieczeniowy. Giżycko jest miastem, gdzie znajdują się biura różnych towarzystw ubezpieczeniowych – PZU i innych. Niezbędne informacje można uzyskać zarówno stacjonarnie, jak i telefonicznie lub online. Trzon solidnej polisy turystycznej stanowią takie elementy jak: koszty leczenia, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie bagażu. Jeśli ktoś zamierza aktywnie spędzać urlop, należy poszerzyć ochronę o sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka, przydatne też może być ubezpieczenie sprzętu sportowego. Warto sprawdzić, jakie jeszcze dodatki proponuje agencja ubezpieczeniowa. Giżycko wychodzi w tym zakresie naprzeciw oczekiwaniom klientów i nieustannie uatrakcyjnia ofertę produktów ubezpieczeniowych. W umowie z ubezpieczycielem można też uwzględnić m.in. choroby przewlekłe czy ubezpieczenie nieruchomości mieszkalnej na czas podróży.

Polisa turystyczna – ile kosztuje?

Polisy turystyczne w Polsce są jednymi z najtańszych tego typu ubezpieczeń w całej Europie. Tygodniowy urlop za granicą można ubezpieczyć średnio na kilkadziesiąt złotych za jedną osobę. Wysokość składki zależy w głównej mierze od zakresu ochrony oraz sum gwarantowanych, ale znaczenie mają też m.in. miejsce pobytu, cel wyjazdu oraz wiek i stan zdrowia ubezpieczonego.

Popularne