Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Aktywnie w górach. Rudawy Janowickie – w cieniu Karpacza

W całych Sudetach nie ma chyba bardziej niedocenionych kierunków turystycznych jak Rudawy Janowickie. Przytulone do ośnieżonego masywu Śnieżki, niejako leżące w jej cieniu, w cieniu Karpacza.

Dlaczego warto odwiedzić Rudawy Janowickie?

Kto kiedykolwiek odwiedził Karkonosze, ten z pewnością kojarzy te piękne góry przez pryzmat Karpacza, Śnieżki lub Szklarskiej Poręby. Nie ma w tym nic złego, choć znawca tematu lub wytrawny turysta zauważy, że jest to pewne uproszczenie. Zachodnie Karkonosze obfitują w urokliwe miejsca poza najpopularniejszymi, zatłoczonymi szlakami. Takie właśnie są Rudawy Janowickie – nieodkryty klejnot.

W Rudawach Janowickich znajdziesz kameralność i intymność. Przemierzając szlak w kierunku Kolorowych Jeziorek możesz w ogóle nie spotkać żadnego turysty. Będziesz mógł spotkać dzikie zwierzę, wyraźnie usłyszysz śpiew lokalnych ptaków, czy po prostu wyciszysz się na łonie przyrody. Jest to niesamowita wartość w świecie, gdzie coraz trudniej o ciche i spokojne miejsca do odpoczynku.

Nie taka zła baza noclegowa

Mimo iż Rudawy Janowickie przegrywają z popularnymi w Karkonoszach kierunkami turystycznymi, nie oznacza to niedostatku bazy noclegowej – tak ważnej z punktu widzenia turysty. W końcu, nie da się jechać w miejsce, gdzie nie ma dogodnych hoteli, pensjonatów, punktów noclegowych, czy innych form akomodacji. W okolicy pasma znajdziecie wiele ciekawych propozycji noclegowych w postaci mniejszych i większych obiektów. Wszystkie one jednak są niesamowicie kameralne, ciche i spokojne. Zapewnią tym samym swoim gościom to co najważniejsze – pełen relaks i odpoczynek.

Co jeszcze znajdziecie w Rudawach Janowickich?

Widocznym jest, że wraz z turystyką krajobrazową Rudawy Janowickie oferują również inne aktywności, którym może oddać się turysta bądź odwiedzający. Można je scharakteryzować jako rozrywki ekstremalne. Mocną stroną są lokalne warunki wiatrowe. Pozwalają one korzystać z takich atrakcji jak loty paralotnią, czy przeloty balonowe. Niemniej, na pierwsze miejsce wybiją się aktywności na świeżym powietrzu, jak paintball, strzelectwo łucznicze, czy nowatorska aktywność archery tag. W tym duchu doskonałą propozycją może być oferta na imprezy w Proshot Paintball. Jest to ośrodek, który zapewnia szereg różnych dyscyplin strzeleckich w nowoczesnym wydaniu, z dużą dozą nowatorskich, elektronicznych dodatków. Proshot jest w stanie zorganizować wydarzenie na wyjeździe bądź na miejscu, na swoim lokalnym poligonie w Pisarzowicach.

Już teraz zastanów się, czy planując urlop lub wydarzenie w Karkonoszach, nie wybrać kierunku na Rudawy Janowickie. W końcu właśnie stamtąd jest najlepszy widok na Śnieżkę!