Turystyka w polsce

Najciekawsze miejsca w Polsce.

Wśród najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce wymieniane są różne zakątki. To ze względu na bardzo zróżnicowane gusta turystów, ich upodobania co do preferowanego rodzaju wypoczynku. My w niniejszym artykule przedstawimy miejsca, które z pewnością każdy zna lub o nich słyszał. Polska słynie z nich nie tylko wśród rodaków, ale i wśród zagranicznych turystów.

Wśród miast odwiedzanych licznie przez turystów na pierwszym miejscu znajduje się Kraków. Była stolica Polski ma do zaoferowania wiele interesujących zabytków oraz miejsc, w których można dobrze zjeść, zabawić się, wypocząć. Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, czy chociażby jama smoka to tylko niektóre z nich, które z pewnością warto zobaczyć, przynajmniej raz w życiu.

Krakow (6)

Krakow (5)

Krakow (4)

Krakow (3)

Kolejnym miejscem wśród miast jest Warszawa, która z całym przekonaniem jest nie tylko oficjalną stolicą kraju, ale także i kulturalną. Znajdują się tutaj liczne muzea, zabytki, miejsca godne zobaczenia, które przyciągają turystów zza granicy oraz rodaków chcących bliżej poznać stolicę swojego kraju.

Warszawa (5)

Warszawa (4)

Warszawa (3)

Warszawa (2)

Oprócz wcześniej wymienionych miast na uwagę zasługuje także Wrocław, Gdańsk, Poznań, Lublin i Toruń. Gdańsk jest miastem odwiedzanym z kilku względów. Po pierwsze liczne walory o charakterze historyczno-architektonicznym. Po drugie bezpośredni dostęp do morza powodujący, iż latem Gdańsk przeżywa prawdziwe zatrzęsienie turystów. Inne wymienione miasta również nie mają się czego wstydzić. Dzięki dużej aktywności władz samorządowych są modernizowane i cały czas uatrakcyjniane w oczach turystów, co przekłada się na ciągły wzrost liczby odwiedzających te miejsca.

Gdansk (1) Gdansk (2) Gdansk (3) Gdansk (4)

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć miejsc bardziej uogólnionych, z których słynie Polska. Wśród nich znajduje się chociażby linia plażowa usytuowana nad Morzem Bałtyckim. Są to naturalne piaszczyste plaże, nad którymi gromadzą się miliony turystów rok rocznie pomimo tego, iż Bałtyk jest stosunkowo zimnym morzem. Tutaj należy także wymienić rejony Tatr, które z kolei zimą są licznie oblegane nie tylko przez turystów z Polski, ale także i Niemiec, Węgier, Czech, czy Słowacji.

Polska niewątpliwie ma się czym pochwalić. W roku 2012 nasz kraj odwiedziło prawie 15 mln turystów. Te liczby świadczą o tym, iż ruch turystyczny z roku na rok jest coraz większy.

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

1 Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz