Turystyka w polsce

Atrakcje Wrocławia

Każdy turysta szukający atrakcji połączonych z możliwością wypoczynku poszukuje miejsc, które są odpowiednio przygotowane z myślą o zwiedzających. Obecnie dostrzec możemy w naszym kraju coraz większą liczbę takowych zakątków, które kuszą różnymi ciekawymi urozmaiceniami mającymi na celu uprzyjemnić nam pobyt w nich.

Wrocław 8

Przykładem atrakcyjnego miasta pod kątem turystyki, które często nie jest doceniane przez rodaków jest Wrocław. Na chwilę obecną szacuje się, iż odwiedza go ogółem 3 mln turystów, z tym, iż władze miasta przewidują, że ta liczba drastycznie wzrośnie do około 5 mln. Przyglądając się temu miastu z boku dostrzec można szereg zmian, jakie miały miejsce w celu jego większego uatrakcyjnienia w oczach turysty. Jedną z nich, którą my z pewnością pochwalamy, jest wprowadzenie od roku 2012 karty turystycznej OpenWroclaw. Z pomocą tej karty turysta może liczyć na zniżki, wejściówki, bonusy w ponad 120 instytucjach kulturalnych, sportowych, rozrywkowych, a także hotelach, restauracjach, itd. Warto podkreślić, iż liczba tych instytucji wzrasta.

Wrocław 3

Wrocław jest typowo nowoczesnym miastem, które stawia na turystykę nie tylko zabytkową, ale i również skupiającą się wokół nowoczesnych obiektów. Jednym z tych drugich z pewnością jest stadion piłkarski, który oprócz organizowania imprez sportowych, kulturalnych posiada również wiele ciekawych atrakcji takich jak tor kartingowy, czy lodowisko. Inną atrakcją, która cieszy się dużym powodzeniem wśród osób uwielbiających widoki, chcących zobaczyć przepiękną panoramę miasta, jest punkt widokowy umieszczony na 49 piętrze Sky Tower.

Wrocław 7

Wrocław jest znany w całej Polsce, jak i również w Europie z przesławnego Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Jest to najstarszy obiekt tego typu w Polsce, a tym samym posiadający największą w skali Polski liczbę gatunków zwierząt. Z pewnością chcąc dokładnie zapoznać się z atrakcjami zoo należy poświęcić minimum jeden cały dzień.

Wrocław 6

W mieście znajdują się także pomniki historii, które zostały uznane za szczególnie wartościowe dla kultury polskiej i zostały objęte patronatem prezydenta RP. Jest to zespół historycznego centrum i przepiękna Hala Stulecia. Granice obszaru zespołu historycznego wyznacza Most Uniwersytecki, południowy brzeg dolnej Odry, a także Most Pokoju, ulica Sienkiewicza, Drobnera, Plac Bema oraz ulice Wyszyńskiego, Słowackiego, Traugutta i Podwale. W tym jednym miejscu zostały usytuowane obiekty, które warto dokładnie zobaczyć, zapoznać się z ich historią. Jest to Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, czy Ratusz znajdujący się na wrocławskim rynku. Drugim obiektem, który gorąco polecamy jest Hala Stulecia. Znajduje się w dzielnicy Śródmieście na Osiedlu Dąbie w Parku Szczytnickim. Hala robi ogromne wrażenie, ale jest ona odwiedzana nie tylko ze względu na swoje walory architektoniczne, ale również ze względu na bliskość przepięknej pergoli, nowoczesnej fontanny multimedialnej, Ogrodu Japońskiego i zoo.

Wrocław 4

Wrocław 5

Wrocław kusi wieloma atrakcjami, których nie sposób opisać. Z pewnością jeszcze powrócimy do tego miasta, gdyż posiada ono wiele interesujących miejsc godnych zobaczenia.

 

Popularne