Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Zakopane latem.

O Zakopanym słychać praktycznie przez cały rok, gdyż na każdym kroku nasi znajomi lub też bliscy opowiadają o swoich planach wakacyjnych, a także i zimowych. Obecnie Zakopane przyjmuje turystów przez cały rok i przez cały ten okres ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, z których kilka zaprezentujemy na łamach tego artykułu. Te, o których napiszemy najbardziej kuszą właśnie w sezonie letnim, wakacyjnym, kiedy to na stokach nie ma śniegu, a turyści urządzają sobie piesze wycieczki, spacery, szukają dodatkowych atrakcji.

Pierwszą z atrakcji jest kolejka liniowa na Kasprowy Wierch. Pomimo tego, że została ona wybudowana w 1936 roku, to jednak na bieżąco jest modernizowana i działa po dzień dzisiejszy. Wyjazd nią na szczyt Kasprowego Wierchu trwa zazwyczaj około 20 minut. Osoby korzystające z kolejki powinny wiedzieć, że podróż odbywa się w dwóch etapach z przesiadką, która ma miejsce na Myślenickich Turniach. Turysta, który kupuje bilet zazwyczaj góra dół ma godzinę i czterdzieści minut na obserwację okolicy ze szczytu Kasprowego Wierchu. Sugerujemy, aby osoby, które chcą skorzystać z kolejki, kupiły bilety znacznie wcześniej w przedsprzedaży, gdyż w sezonie zarówno zimowym, jak i też letnim, trzeba długo czekać na swoją kolej. Zwykły bilet w obie strony kosztuje 58 zł, a dla uczniów i studentów przewidziane są ulgi.

Zakopane latem Kasprowy Wierch (4) Zakopane latem Kasprowy Wierch (1) Zakopane latem Kasprowy Wierch (2) Zakopane latem Kasprowy Wierch (3)

Jedną z coraz bardziej popularnych atrakcji, nie tylko w Zakopanem, ale i w całej Polsce, stają się wycieczki quadami. W Zakopanem wszędołazy są bardzo popularne i często wybierane właśnie przez panów. Jazda na quadzie nie sprawia większych trudności, jednakże konieczne jest zachowanie ścisłej koncentracji (zwłaszcza na bardzo trudnej trasie), a także przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa. W Zakopanym przed pierwszą jazdą zawsze organizowane są krótkie szkolenia, na których odbywa się „pierwsza jazda” i zapoznanie ze sprzętem. W Zakopanem najlepszymi terenami na quadowe wycieczki są tereny Pogórza Gubałowskiego. Na specjalnie przygotowanych trasach znajdziemy różne atrakcje w postaci zróżnicowanych odcinków, a także możliwości oglądania przepięknej panoramy Tatr (w pogodne dni).

Zakopane latem (2)

W Zakopanym na każdym kroku spotkać można osoby spacerujące, podziwiające krajobrazy z pojazdów jednośladowych typu rower. Po co jednak tracić siły, skoro można skorzystać z nowoczesnych atrakcji, jaką są przejażdżki segwayami. To niecodzienne pojazdy dwukołowe, które same utrzymują równowagę. Jazda tym środkiem lokomocji nie jest trudna, poradzą sobie z nią zarówno dorośli, jak i też dzieci. Wszelkich instrukcji udzielają osoby wypożyczające sprzęt. Segway zasilany jest akumulatorem, za pośrednictwem którego można korzystać ze sprzętu nawet i do 6 godzin przy prędkości do 20 km/h. osoby, które nie są przekonane do tego typu środków transportu mogą je przetestować na specjalnym torze na Gubałówce. 5 minutowa przejażdżka testowa kosztuje 12 zł.

Zakopane latem (4) Zakopane latem (1)

Fot. Pinterest.

Popularne