Agroturystyka Nad jeziorem Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Agroturystyka na mazurskich regionach.

Osoby udające się na urlop najczęściej wybierają morze lub góry. Są to dwa kierunki, które cieszą się największą popularnością ze względu na oferowane tam atrakcje, przepiękne krajobrazy oraz sposób, w jaki można tam spędzić wolny czas. Jednak obecnie do wyboru mamy nie tylko te obszary, ale również i takie, nieco mniej znane, które pozwolą w równym stopniu co obszary górskie, czy nadmorskie, wypocząć, odpocząć od szarej, zwykłej codzienności. Mowa tu o terenach, na których uprawiana może być agroturystyka.

Agroturystyka jest formą turystyki, która polega na odwiedzaniu obszarów rolniczych, wiejskich. Można tam poznać zwyczaje oraz charakter pracy tamtejszych mieszkańców. Ponadto można pozwiedzać okoliczne tereny, które często są niedotknięte działalnością człowieka, a zatem jest to czysta natura. Jednym z obszarów, które gorąco polecamy na wyjazd o charakterze agroturystycznym, są Mazury.

Agroturystyka na mazurskich regionach (6)

Ukształtowanie terenu Mazur sprzyja różnym formom aktywności. W szczególności odnajdą się tu osoby, które poszukują błogiej ciszy, niewielkiej ilości turystów, a także te, które lubią wypoczywać w sposób mniej aktywny. Dlatego rejony mazurskie polecane są osobom, które uwielbiają wyprawy do lasów na grzyby, wędkarzom, którzy będą tam mieli ogromne możliwości połowowe, czy rowerzystom, dla których zostały przygotowane specjalne szlaki rowerowe. Także osoby, które lubią błogie leniuchowanie znajdą tu coś dla siebie, bowiem w okolicy jest czynnych dużo piaszczystych plaż.

Ale czego można się spodziewać po samych gospodarstwach agroturystycznych? Przede wszystkim są to gospodarstwa, które są nastawione na samodzielne pozyskiwanie różnych surowców, czy pożywienia. Dlatego najczęściej na ich terenie można podejrzeć pracę rolników uprawiających rolę, czy zajmujących się hodowlą różnych zwierząt (króle, kozy, kury, krowy, itd.). Ponadto w takich gospodarstwach co rusz zobaczyć można uprawiane w sposób naturalny owoce i warzywa, które nie są poddawane szkodliwym zabiegom, jak w wypadku tych produkowanych na masową skalę. Określane są one mianem ekologicznych i dziś zyskują coraz większą wartość. U gospodarzy zwykle można zakupić wybrane produkty.

  Agroturystyka na mazurskich regionach (1) Agroturystyka na mazurskich regionach (5) Agroturystyka na mazurskich regionach (4) Agroturystyka na mazurskich regionach (8)

Mazury to także obszar, gdzie ci bardziej aktywni będą mieli co robić. Dla nich specjalnie przygotowano wiele atrakcji, możliwości uprawiania sportów, które pozwolą im wypoczywać w sposób aktywny. Mogą oni bowiem korzystać ze stoków narciarskich, skoczyć ze spadochronem, udać się na przelot motolotnią, balonem, czy wybrać się na spływ kajakowy. Oczywiście można także udać się w podróż po okolicznych zabytkach, bądź po prostu miejscach istotnych pod względem kulturowym. Mazury to miejsce wielu możliwości i z pewnością warto się tam wybrać, zwłaszcza do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie będzie można spokojnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Agroturystyka na mazurskich regionach (3) Agroturystyka na mazurskich regionach (7)

Fot. Pinterest.

Popularne