Kraje tropikalne Nad jeziorem Nad morzem Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna W górach Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Podróże na zamówienie – nowy trend.

Jeszcze do niedawna mieliśmy możliwość odbywania podróży na własną rękę, bądź też wzięcie udziału w zorganizowanych wyjazdach organizowanych przez biura podróży. Wyjazdy z biurami turystycznymi wiązały się przede wszystkim z koniecznością zaakceptowania z góry narzuconego harmonogramu, planu, według którego miała odbywać się podróż. Jest to całkiem dobre rozwiązanie, gdyż w zupełnie obcym miejscu nie trudno o problemy. Jednak bardziej doświadczeni podróżnicy coraz rzadziej zadowalają się takimi gotowymi ofertami wyjazdów. Oczekują czegoś lepszego, poznania nowych, nietypowych miejsc, czasem nawet ich wymagania są bardzo skonkretyzowane. Dlatego też w odpowiedzi na ich potrzeby biura podróży zaczęły do swojej oferty wprowadzać tak zwane podróże na zamówienie.

Podroze na zamowienie nowy trend (4)

Podróże na zamówienie, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na dokonanie zamówienia konkretnego kierunku wyjazdu. Dzięki temu nie trzeba już trzymać się wciąż jednych i tych samych szlaków ani też nie jest się zmuszanym do ponoszenia kosztów za te atrakcje, za które w normalnym wyjeździe nie chcemy płacić. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu taką formą podróżowania coraz więcej biur oferuje indywidualne przygotowywanie wycieczek. Jednak nie każde biuro zorganizuje wyjazd w każdy zakątek świata. Niektóre wybierają tradycyjne kraje, ale bardziej atrakcyjne, czy nietypowe miejsca, inne zaś specjalizują się w przygotowywaniu wypraw do miejsc trudno dostępnych, bądź bardziej wymagających pod kątem realizacji. Dlatego należy wcześniej dokładnie przejrzeć oferty biur turystycznych, sprawdzić ich preferencje, możliwości, a także opinie dzięki czemu będziemy mieć pewność zapewnienia wszystkich najważniejszych rzeczy podczas wyjazdu.

Podróże przygotowywane na zamówienie nie różnią się zanadto od tych typowych pod względem organizacji. Można bowiem wybrać sobie elementy, za przygotowanie których będzie odpowiedzialne biuro. Należą do nich przede wszystkim rezerwacja biletów, noclegów, transportu po dotarciu na miejsce, czy wycieczek po miejscu docelowym podróży. Bardzo istotne jest to, by biuro zapewniało także możliwość wykupienia u nich stosownego do specyfiki planowanej podróży ubezpieczenia.

Podroze na zamowienie nowy trend (3)

Z całą pewnością kompleksowość jest tym, czego tak najbardziej potrzeba osobie wybierającej się w podróż zamawianą. Toteż biuro podróży winno przedstawić wszelkie informacje na temat transportu lokalnego, czyli tego, jak, czym, kiedy i gdzie można się poruszać, przedstawić ewentualne informacje praktyczne, które będą niezbędne podczas poruszania się po miejscu docelowym. Powinno ono również przygotować szczegółowy plan oraz kosztorys. Dzięki szczegółowej wycenie będzie można wybrać miejsca najbardziej nas interesujące i dostosować je do swojego budżetu.

Niezwykle istotną sprawą jest też zapewnienie wsparcia na miejscu przez biuro podróży. W przypadku kłopotów, nieprzyjemności warto mieć możliwość skontaktowania się z nim w celu wyjaśnienia sprawy, czy uzyskaniu pomocy.

Podroze na zamowienie nowy trend (2)

Fot. http://gloholiday.com

Popularne