Kraje tropikalne Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Objazdowe wakacje.

Wyjazd wakacyjny kojarzy się nam przede wszystkim z poszukiwaniami odpowiedniego noclegu i zatrzymaniem się w danym miejscu przez jakiś okres czasu – w zależności do tego, na ile pozwalają nam finanse oraz praca. Jednak wakacje nie muszą za każdym razem wyglądać tak samo. Nieco odmiany, a przy tym wspaniałych przeżyć, mogą wprowadzić wycieczki objazdowe, które już na stałe zagościły w ofertach wielu biur podróży. Na miejsca, po których prowadzone są objazdowe wycieczki, najlepiej nadają się kraje o przyjaznym klimacie, wspaniałych krajobrazach, a także atrakcjach, które można podziwiać nawet z okna pojazdu.

Jednym z najczęściej wybieranych krajów na wycieczki objazdowe jest Kenia. Największą atrakcją tego kraju jest ogromne safari, gdzie można podziwiać różne gatunki zwierząt, które w Polsce można oglądać jedynie za kratami. Z powodzeniem można dostrzec w naturalnym środowisku i w naturalnym zachowaniu gepardy, antylopy, lwy, czy słonie. Ponadto nie można zapomnieć o podziwianiu Kilimandżaro, które robi ogromne wrażenie. Wybierając się do Kenii należy jednak pamiętać o konieczności posiadania wizy, choć istnieje też możliwość wyrobienia tzw. wizy turystycznej na wybranym międzynarodowym lotnisku – jest to oczywiście także dodatkowy koszt.

Objazdowe wakacje Kenia (1) Objazdowe wakacje Kenia (2) Objazdowe wakacje Kenia (3)

Innym krajem, do którego warto wybrać się na wycieczkę objazdową, jest Turcja. Państwo to obfituje w wiele atrakcji, dlatego jedna wycieczka to stanowczo za mało, by zobaczyć wszystkie perełki tego kraju. Wycieczki objazdowe po obszarze Turcji zwykle pozwalają turystom zobaczyć wspaniałe Mauzoleum Rumiego, skansen Göreme, który obejmuje kościoły wykute w skałach, podziemne miasto stanowiące dawniej kryjówkę chrześcijan, czy Perge, które stanowi najstarsze stanowisko archeologiczne. Ponadto w ramach wycieczki objazdowej często odwiedzić można inne obiekty, jak wytwórnię dywanów, czy naczyń ceramicznych.

Objazdowe wakacje Turcja (1) Objazdowe wakacje Turcja (2) Objazdowe wakacje Turcja (3)

Kolejnym państwem, które wspaniale nadaje się na zorganizowanie wycieczki objazdowej, jest Maroko. Jest to miejsce, gdzie można podziwiać wspaniałe rezydencje, meczety, Pałac Królewski, mauzolea, a także wiele innych obiektów, które stanowią integralną część architektury marokańskiej. Jedną z największych atrakcji jest z pewnością Marrakesz, gdzie znajduje się plac Djemaa el Fna, który to nocną porą jest jedną ogromną kuchnią, a można w niej spróbować nie lada smakołyków. Ponadto Turcja to miasta, gdzie dobrze widać panującą tam kulturę, religię, a przy tym można skorzystać z lokalnych atrakcji, jak na przykład specjalnie przygotowywane pokazy, które dla turysty z zupełnie innej części świata będą czymś niesamowitym.

Objazdowe wakacje Maroko (1) Objazdowe wakacje Maroko (2) Objazdowe wakacje Maroko (3)

Wycieczki objazdowe są organizowane na terenie wielu krajów i zyskują coraz większą popularność. Ich największą zaletą jest bowiem naszpikowanie atrakcjami, które można podziwiać podczas wielogodzinnych podróży. Choć ceny nie należą do najniższych to można powiedzieć, że jest to naprawdę skoncentrowana dawka atrakcji, które można zobaczyć w porównaniu do zwykłej wycieczki.

Fot. Pinterest.

Popularne