Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna W górach Wakacje za granicą

Wakacje na nartach.

Wiele osób planując urlop coraz częściej myśli o aktywnym spędzeniu wolnego czasu. Wiąże się to w dużej mierze z wykonywaniem przez nich pracy siedzącej, która nie pozwala na utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Zatem wybranie się co jakiś czas na narty jest bardzo dobrym sposobem na rozruszanie się, zażycie świeżego powietrza, a nawet poznanie nowych osób. Współcześnie osoby, które podróżują po różnych regionach, gdzie zostały wyznaczone trasy narciarskie, zaliczają się do ludzi, którzy uprawiają tak zwaną turystykę narciarską.

Turystyka narciarska obejmuje wszelkie te miejsca, gdzie można szusować na nartach. Jednak są takie miejsca, które w szczególny sposób przyciągają różne osoby, nawet z odległych zakątków świata. Polacy, którzy nie chcą zbyt daleko wyjeżdżać mogą się udać na teren południowej Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Szwajcarii, bądź Włoch.

Jednym z najczęściej wybieranych krajów na narciarskie szaleństwo jest Słowacja. Do tej pory kraj ten przyciągał do siebie urlopowiczów głównie niskimi cenami oraz pięknymi widokami. Niestety odstraszała głównie infrastruktura oraz baza noclegowo-gastronomiczna. Obecnie jednak obydwa te elementy są poprawiane, unowocześniane, dzięki czemu wybranie się na urlop w tamte rejony będzie czystą przyjemnością. Na Słowacji narciarzom szczególnie polecana jest Jasna obejmująca stoki Chopoka. Na przełomie ostatnich lat ich południowe i północne części zostały połączone. Pozwoliło to na przygotowanie jednego dużego obszaru, który dysponuje 45 kilometrami szlaków. Ponadto unowocześniono wyciągi, a w kolejnych latach mają zostać zrealizowane inne projekty, które pozwolą jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten region.

Wakacje na nartach Slowacja (3) Wakacje na nartach Slowacja (2) Wakacje na nartach Slowacja (1)

Kolejnym państwem, które posiada wręcz idealne warunki do narciarskiego szaleństwa, są Włochy, a w zasadzie Alpy. Góry te cechują się bardzo dużymi ilościami śniegu, a także promieni słonecznych, wspaniałym klimatem, dzięki czemu szusowanie po trasach jest niezwykle przyjemne. We Włoszech najpopularniejszymi regionami są: Tyrol Południowy, Trentino, Veneto oraz Lombardia. Część z regionów, które proponują trasy narciarskie, jest położona blisko większych miast Włoch, dlatego turysta tam przebywający może nie tylko poszaleć na nartach, ale również wybrać się na podróż w inne miejsca. Oprócz tego Włochy kuszą nie tylko wspaniałymi ośrodkami narciarskimi, ale także podawanymi w ich okolicy regionalnymi winami, czy potrawami.

Wakacje na nartach Alpy (1) Wakacje na nartach Alpy (2) Wakacje na nartach Alpy (3)

Austria to kolejne państwo, które z powodzeniem można nazwać stolicą narciarstwa. Przemawiają za tym wspaniałe stoki, które zachwycą każdego narciarza. Ponadto osoby tam przyjeżdżające mogą liczyć na nowoczesne rozwiązania oraz wspaniałą, dostosowana do wszelkich potrzeb infrastrukturę. W Austrii najczęściej wybieranymi regionami na białe szaleństwo są Tyrol, Styria, Kraj Salzburski, czy Karyntia.

Wakacje na nartach Austria (3) Wakacje na nartach Austria (2) Wakacje na nartach Austria (1)

Fot. Pinterest.

Popularne