Turystyka w polsce

Park Mużakowski – doskonała propozycja na długi weekend

Każde województwo w naszym kraju może poszczycić się ciekawymi zabytkami, miejscami, które warto odwiedzić, zobaczyć. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i zamiast leżenia przed telewizorem wolisz jeździć po kraju zwiedzając przy tym różnorodne zabytki, to warto jest wziąć pod uwagę wypad do Parku Mużakowskiego.

Park Mużakowski jest wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO jako pomnik historii. Tą atrakcję turystyczną odwiedza co roku około 300 tysięcy turystów z różnych stron świata. Mało tego, warto podkreślić fakt, że Łęknica, miasto, w którym usytuowany jest park, udostępnia turystom nie tylko szlaki piesze, ale również rowerowe, oraz te, po których poruszać się można konno. Jednym słowem miejscowość ta jest doskonale przygotowana na przyjęcie aktywnego turysty, który chce zapoznać się z atrakcjami z wykorzystaniem różnych środków transportu.

Park Mużakowski 2

Główną atrakcją miejscowości Łęknica, jak już wcześniej zostało wspomniane, jest Park Mużakowski. Park ten został założony w pierwszej połowie XIX wieku, a jego twórcą był książę Hermann von Pueckler-Muskau. Park został zaprojektowany w stylu angielskim. Turysta, który odwiedzi go ma do dyspozycji przeszło 700ha, które są podzielone asymetrycznie rzeką pomiędzy niemieckim Bad Muskau, a polską Łęknicą. Nie bez powodu park został wybudowany w tym właśnie miejscu. To tutaj znajdują się malownicze doliny Nysy Łużyckiej. Są to krajobrazy warte zobaczenia, sfotografowania.

Park Mużakowski 3

Park Mużakowski 4

Renowacja parku rozpoczęła się w roku 1995. W trakcie jej trwania wybudowano dwa historyczne mosty przez rzekę Nysę Łużycką, a mianowicie Most Podwójny, a także Most Angielski. Oprócz tego park został zaopatrzony w odnowione osie widokowe, a także postarano się o przywrócenie mu jego pierwotnego wyglądu.
Dzięki tak licznemu zainteresowaniu turystów miejscowość, przy której leży park, została dobrze zaopatrzona w bazy noclegowe. Znajdziemy tutaj wszystko to, co powinno być w typowym miasteczku turystycznym. Jeżeli nie interesują cię noclegi w drogim hotelu, warto zastanowić się nad gospodarstwem agroturystycznym, czy zwykłym pokoikiem udostępnianym przez niektórych mieszkańców. Za niewielką opłatą będziemy mogli zwiedzić ciekawe miejsce, a dodatkowo wypocząć w otoczeniu malowniczych krajobrazów.

PArk Mużakowski 5

Park Mużakowski 9

Park Mużakowski 10

Park Mużakowski 11

Zdjęcia: Grafika – Google.pl, agagalas.blogspot.com

Popularne