Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Atrakcje w Warszawie.

Warszawa, jak na stolicę Polski przystało, kusi turystów ogromną ilością zabytków, jak i też nowoczesnych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Na pewno każdy z nas niejednokrotnie słyszał o tym miejscu, uczył się o nim na lekcjach historii, jednakże to tylko w pewnej części oddaje chwałę, ukazuje to, co może nam Warszawa zaoferować.

Jednym z najciekawszych miejsc w Warszawie jest jej historyczne centrum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co jedynie podkreśla jak ważne jest to miejsce nie tylko dla Polaków, ale także i całego świata. Warto także zobaczyć całe układy urbanistyczne i zespoły budowlane. Znajdują się tutaj też liczne obiekty techniki, ogrody i parki, ale są też cmentarze, na których znajdziemy wiele znanych w Polsce, jak i też na świecie nazwisk. Niestety znaczną część zabytków Warszawy zniszczono w czasie wojny. Choć je odbudowano, to w niektórych przypadkach zmieniono ich wygląd. Mowa w tym miejscu np. o Zamku Królewskim.

Atrakcje w Warszawie (2)

Wśród budynków, które przetrwały wojnę, i które niosą za sobą ogromną wartość historyczną jest chociażby pałac w Wilanowie. Barokowa budowla wzniesiona dla Jana III Sobieskiego jest naprawdę urzekająca, a po niedawnym remoncie wróciła do dawnej chwały. Dla Warszawiaków cennym miejscem, które mogą oni codziennie odwiedzać są Łazienki Królewskie i umieszczony na wyspie w ich sercu pałac. Obecnie mieści się tam siedziba Centrum Sztuki Współczesnej, co dodatkowo uatrakcyjnia ten obiekt.

Atrakcje w Warszawie (1) Atrakcje w Warszawie (3)

Bardzo interesującym miejscem jest Trakt Królewski. Swój początek bierze on od placu Zamkowego i ciągnie się aż do rezydencji królewskiej na Łazienkach i Wilanowie. Przechadzając się nim na każdym kroku dostrzec możemy ciekawe budowle takie jak kościół św. Anny. Wzdłuż trasy znajdują się także epitafia znanych Polaków, liczne pomniki, a także pałace Czapskich, Koniecpolskich, Potockich, Staszica.

Atrakcje w Warszawie (5)

Zabytki Warszawy można by wymieniać bez końca, jednakże warto wspomnieć o nieco nowszych budowlach. W Warszawie znajduje się ponad 40 budynków, które przekraczają 65 metrów, co w skali Polski daje dość duże zagęszczenie tego typu budowli w obrębie jednego miasta. Tutaj też znajdują się najwyższe budowle w kraju, czyli Pałac Kultury i Nauki, Warsaw Trade Tower, a także Rondo 1. W mieście tym z pewnością odnajdą się także osoby, które chcą zakosztować teatru (obecnie funkcjonuje około 30 większych teatrów), muzyki (warto odwiedzić Filharmonię Narodową, Salę Kongresową, czy od niedawna Stadion Narodowy). W Warszawie ponadto znajduje się cała masa muzeów i galerii sztuki, których zwiedzanie może zająć nawet i kilka dni. W tym miejscu znajdują się także ciekawe obiekty o charakterze sportowym. Mowa chociażby o wcześniej wspomnianym Stadionie Narodowym centrum olimpijskim, czy różnego rodzaju innych stadionach, basenach, torach, itd. Pomimo tego, że Warszawa nie ma dostępu do morza znajdują się tutaj dwie plaże miejskie, a także zoo.

Atrakcje w Warszawie (9) Atrakcje w Warszawie (7) Atrakcje w Warszawie (4) Atrakcje w Warszawie (8)

Fot. Pinterest.

Popularne