Agroturystyka Nad jeziorem Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Zalety podróżowania autobusem

child in kindergarten

Wybór środka transportu, którym pojedziemy na wakacje opiera się zwykle na wyborze pomiędzy samolotem, a autokarem. Pomimo krótszego czasu spędzanego w podróży samolotowej, wyjazdy autokarowe również mają wiele zalet. Jakie?

Obniżenie kosztów wyjazdu

Podróż autokarem i wyjazdy zorganizowane autokarowe są znacznie tańsze niż wyjazdy samolotowe. Koszty podróży są obniżone, co składnia wielu turystów do rezerwowania takich ofert turystycznych, bez względu na to, że podróż może trwać nawet kilkadziesiąt godzin w jedną stronę. Wyjazd do Grecji kontynentalnej może kosztować zaledwie 500-600 zł, podczas gdy za sam bilet lotniczy trzeba niejednokrotnie zapłacić dwa-trzy razy więcej.

Również przeliczając koszty wyjazdu autokarem i własnym samochodem często okazuje się, że pierwsza z opcji jest korzystniejsza.

Towarzyskie spotkanie

W autokarze szybciej zawiążemy nowe, wakacyjne znajomości niż podczas lotu samolotem. W takim przypadku na stosunkowo małej przestrzeni jedzie do tego samego miejsca docelowego około 50 osób. Zatrzymują się na wspólnych postojach i mogą porozmawiać na temat samej podróży czy czekających ich wakacji. Często już właśnie podczas dojazdu do celu urlopu tworzą się grupy towarzyskie, które trzymają się razem w trakcie pobytu. Miło spędzają ze sobą czas i nigdy się nie nudzą.

Takie znajomości mogą owocować także tym, że w samym autokarze nie będziemy się nudzić. Rozmowy na przeróżne tematy, gra w karty czy w podróżne gry planszowe skutecznie zajmuje pasażerom czas spędzany w autokarze.

Strach przed lataniem

child in kindergarten

Szerokie grono turystów odczuwa niewyobrażalny strach przed lataniem samolotem, a kolejne doniesienia medialne dotyczące zaginionych, rozbitych czy zestrzelonych samolotów pasażerskich jedynie ten strach potęguje. Są osoby, które za nic nie wsiądą do samolotu i wolą w ogóle zrezygnować z wakacji w ciepłych krajach, niż narażać się na stresy związane z lataniem.

Dla nich jedyną alternatywą pozostaje wyjazd autobusem (ciekawe informacje znajdziesz na stronie DworzecOnline.pl). Wysuwają przy tym argumenty, że jadąc autokarem wciąż pozostają na ziemi i nawet jeśli doszłoby na drodze do wypadku, mają większe szanse na uratowanie się, niż przy katastrofie lotniczej.

Bagaż pod nadzorem

Lecąc samolotem na wakacje już przy odprawie bagażowej powierzamy pracownikom lotniska swoje torby. Niekoniecznie odzyskamy je w miejscu docelowym. W wyniku pomyłki mogą one trafić do zupełnie innego samolotu niż ich właściciele. W przypadku autokarów ryzyko zgubienia lub utraty i zniszczenia bagażu jest znacznie mniejsze, co należy zaliczyć w poczet zalet wyjazdów autokarowych.

Popularne