Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Przyszłość internetu w Polsce

Obecnie na rynku nowych technologii trwają ciągłe zmagania, by dostarczać jak najszybszy Internet. Jest to podyktowane względami praktycznymi, gdyż poszczególni użytkownicy wymagają coraz lepszej usługi. Szybki Internet przekłada się na wysoką kulturę poruszania się w sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszelkie czynności online realizowane są bez zauważalnego opóźnienia.

W sferze zainteresowań specjalistów z zakresu rozwoju Internetu znajduje się wiele obiecujących rozwiązań, które mogą zdecydowanie przyspieszyć prędkość łącza. Jednak spośród wszystkich dostępnych opcji to Internet światłowodowy wysuwa się na pierwsze miejsce. Jego możliwości są praktycznie nieograniczone, a potencjał drzemiący w tej technologii jest w dużej mierze niewykorzystany.

Z technicznego punktu widzenia światłowód zbudowany jest z przezroczystego włókna szklanego z pewną domieszką tworzyw sztucznych. Z kolei nazwa światłowód wskazuje na sposób przesyłu danych, który odbywa się za pomocą światła. Dzięki takim rozwiązaniom łączność jest niezawodna i odporna na zakłócenia. Jest to szalenie istotne dla wszystkich osób ceniących bezproblemowe korzystanie z Internetu. W tradycyjnej infrastrukturze często dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości, np. ze względu na czynniki pogodowe.

W Polsce liderem w tworzeniu sieci światłowodowej jest firma Orange. Dokłada ona wszelkich starań, by technologia przyszłości zagościła jak najszybciej w polskich domach (zobacz ofertę dla Siedlc http://swiatlowod.orange.pl/siedlce). Bardzo obiecującym rozwiązaniem w tym zakresie jest technologia Fiber To The Home (w skrócie FTTH). Polega ona na tym, że światłowód łączy daną jednostkę bezpośrednio z centralą. Pozwala to uzyskać transfer, który nie ma żadnych strat na szybkości. Każdy, kto korzysta z Internetu, wie, jak denerwujące jest powolne ładowanie się konkretnych stron. Wpływa to nie tylko na poziom rozrywki serwowanej w sieci, ale także na naszą pracę, która obecnie w dużej mierze uzależniona jest od Internetu.

Światłowód Orange będzie z pewnością sukcesywnie doprowadzany do mieszkań użytkowników. Wiążą się z tym jednak duże koszty, pomimo tego Orange dokłada wszelkich starań, aby internet światłowodowy znalazł się w zasięgu jak największej liczby gospodarstw domowych. Na specjalnie przygotowanej stronie można zgłosić chęć przyłączenia do sieci światłowodowej Orange, dlatego nie czekajcie i zgłaszajcie się razem z sąsiadami, aby przyspieszyć instalację w twojej okolicy. Internet Orange jest i będzie przez długie lata najnowocześniejszym rozwiązaniem na polskim rynku usług internetowych. W tej chwili nie widać technologii, która mogłaby w każdym aspekcie skutecznie konkurować ze siecią światłowodową.

Popularne