Agroturystyka Kraje tropikalne Nad jeziorem Nad morzem Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna W górach Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Wakacje ze zwierzętami.

Gdy sezon wakacyjny w pełni każdy z nas chce opuścić swoje stałe miejsce zamieszkania choć na kilka dni po to, by zmienić otoczenie, zażyć relaksu, coś zmienić w swoim życiu. Dlatego tak licznie wyjeżdżamy za granicę, bądź też w obrębie naszego kraju. Co jednak począć, gdy opiekujemy się zwierzętami, o które również w tym czasie należy zadbać. Koty, psy to najpopularniejsze zwierzęta domowe i z nimi często są problemy. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat podróży z czworonogiem.

Wakacje ze zwierzetami (1) Wakacje ze zwierzetami (3)

W przypadku zwierząt, tak jak i ludzi, występują osobniki, które uwielbiają podróżować, nie mają żadnego problemu z wygodnym usadowieniem się na tylnej kanapie, półce, bądź też w odpowiednio przygotowanym miejscu w bagażniku samochodu. Jednak często zdarzają się wyjątki, wśród których zwierzęta zaczynają być drażliwe, wręcz niekiedy panikują, zachowują się nieobliczalnie. Po pierwsze warto jest przyzwyczajać swojego czworonoga do tego typu wycieczek. Najlepiej jest zabierać go ze sobą w krótkie trasy, to jest sklep, znajomi, rodzina po to, by zaznajomił się z samochodem, a także poinformował nas o tym, na co musimy się przygotować w czasie podróży.

Wakacje ze zwierzetami (2) Wakacje ze zwierzetami (5) Wakacje ze zwierzetami (9) Wakacje ze zwierzetami (11)

Jeżeli decydujemy się na zabranie ze sobą czworonoga warto jest wyznaczyć mu pewne miejsce do podróży. Idealne do tego są specjalne transportery. Tego typu akcesorium oprócz ogromnej przydatności w czasie podróży może służyć psu lub kotu na miejscu jako świetne posłanie do spania.

Ogromny problem ze zwierzętami mają ci właściciele, którzy nie zabierają ich wcześniej do miejsc, w których przebywa dużo ludzi. To często wywołuje szok u czworonoga, a także poczucie strachu, przez co zwierzę staje się nieprzewidywalne. Przed podróżą dobrze jest przyzwyczaić zwierzaka do gwaru ulicy, a także zabierać ze sobą do różnych znajomych, dzięki czemu zwierzak łatwiej przyzwyczai się do obcych.

Playing with the dog in the sun Wakacje ze zwierzetami (10)

Jednym z dużych problemów, zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt, jest choroba lokomocyjna. Dla zwierzaka zapach benzyny, spalin, gwałtowne szarpnięcia pojazdu mogą być bardzo nieprzyjemne, co powoduje u nich odruchy wymiotne. Najlepiej to obrazuje sytuacja, w której zwierzę zaczyna się ślinić. Powinien być to dla nas pierwszy sygnał, że coś jest nie tak. Wśród innych objawów choroby lokomocyjnej u zwierząt jest sytuacja, w której wytresowany zwierzak załatwia się w samochodzie. Oczywiście istnieją środki przeciwko tego typu zmartwieniom, jednakże winny być one przepisane przez weterynarza. Zważywszy na fakt, iż działają one uspokajająco, zwierzę będzie wówczas ospałe, wiotkie. W tym przypadku oprócz wykorzystania typowych środków można również wdrożyć plan przyzwyczajenia psa do podróży. Najpierw wkładamy zwierzaka na kilka minut do samochodu, później zabieramy go na krótkie przejażdżki, itd.

Woman with girl and dog Wakacje ze zwierzetami (6)

Fot. Pinterest.

Popularne