Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Nowoczesny Rotterdam.

Istnieje wiele miast w Europie, które zachęcają turystów do tego, by je odwiedzali. W tym celu budują wysokie drapacze chmur, nowoczesne budynki, parki, muzea, jednakże nie zawsze to pomaga. Przykładem miasta, które kusi nowoczesnością i ogromną ilością atrakcji turystycznych, i które z pewnością na tym wiele zyskuje, jest Rotterdam.

Nowoczesny Rotterdam (7)

Panorama miasta zachwyca zarówno w dzień, jak i w nocy. Polecamy zwłaszcza tą drugą porę dnia, kiedy to lśniące światła dodają uroku temu miejscu. W Rotterdamie znajdują się wysokie drapacze chmur, ale także nieco bardziej zagadkowe budowle, a mianowicie domy sześcienne. To tu architekci obdarzeni niebanalną wyobraźnią mogą dać jej upust. Przeglądając różne projekty architektoniczne z pewnością każdy dojdzie do wniosku, iż miasto stawia na nowoczesne rozwiązania, a tym samym sprawia, że ciągle się o nim pisze, a co za tym idzie, odwiedza je tysiące turystów, którzy pragną zgłębiać jego sekrety, podziwiać atrakcje. Należy w tym miejscu dodać, że w ostatnich dekadach miasto przeszło sporo zmian, dzięki czemu stało się bardzo unowocześnione.

Nowoczesny Rotterdam (8) Nowoczesny Rotterdam (13)

W Rotterdamie znajdziemy wszystko to, co może kusić i zachęcać do spędzania tam wolnego czasu. Oprócz typowych knajpek, pubów, barów, restauracji, hoteli, znajdziemy tam również bogate centra handlowe, butiki i sklepy z pamiątkami. Dla osób, które chcą zakosztować piękna przyrody polecana jest wizyta w ogrodzie botanicznym Arboretum Trompenburg, bądź też popłynięcie statkiem w rejs po zabytkowej części portu.

Nowoczesny Rotterdam (2) Nowoczesny Rotterdam (4) Nowoczesny Rotterdam (5)

Jedną z najbardziej nowoczesnych dzielnic jest Blaak. To ona była budowana właśnie z zamysłem unowocześnienia panoramy miasta. To w tym miejscu zobaczyć można niesamowite domy Kubuswoningen, czyli popularne sześciany.

Nowoczesny Rotterdam (3) Nowoczesny Rotterdam (6) Nowoczesny Rotterdam (15)

Obiektem, który kojarzy się z Rotterdamem jest Most Erazma. To on łączy północną część miasta z południową. Rotterdam posiada także największy port w Europie, który rozciąga się na przestrzeni 40km. To miasto ma wiele do zaoferowania i z pewnością jest idealnym miejscem na spędzenie tygodniowych wakacji z całą rodziną.

Nowoczesny Rotterdam (9) Nowoczesny Rotterdam (11) Nowoczesny Rotterdam (12)

Fot. Pinterest.

Popularne