Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Gdzie na wakacje?

Sezon wakacyjny jest już prawie za pasem, dlatego warto zastanowić się, gdzie spędzimy tegoroczne wakacje. Choć z pewnością wielu z nas ma już wyjazdy częściowo zarezerwowane, bądź też nawet już opłacone, to jednak wielu w dalszym ciągu zwleka z tym czekając na ciekawe oferty.

Gdziena wakacje (8)

Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez PAP Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne wyjazdy. Zainteresowanie ofertami dotyczącymi wyjazdu poza granice naszego kraju wzrosło w tym roku o 40%. Warto wskazać, że szukając miejsc na wypoczynek wybieramy na ogół bezpieczne kraje.

Gdziena wakacje (7)

Według badań przeprowadzonych przez CBOS Polacy najczęściej wypoczywali w kraju. Było to 39% ogółu. Za granicą natomiast wypoczywało około 15% Polaków, co stanowi 1/3 opuszczających kraj w celach wypoczynkowych na co najmniej 2 dni.

Gdziena wakacje (6)

Polacy, którzy zdecydowali się spędzić urlop w kraju wybierali najczęściej województwa pomorskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, warmińsko-mazurskie i śląskie. Z kolei ci, którzy zdecydowali się na wyjazd poza granice naszego kraju najczęściej wybierali kraje europejskie. Najwięcej Polaków odwiedzili Niemcy, gdyż zrobiło to 19% naszych rodaków wyjeżdżających w celach turystyczno-wypoczynkowych. Na dalszych miejscach znajdują się takie kraje jak Chorwacja, Włochy, Turcja, Czechy, Hiszpania, Francja.

Gdziena wakacje (5)

Obecnie, jak wynika z sondy przeprowadzonej przez PAP w agencjach podróży, zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do Bułgarii, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Chorwacji. Niepodważalnie największym zainteresowaniem cieszy się Bułgaria. Ten kierunek już od kilku lat w okresie wakacyjnym jest często wybierany przez Polaków. To z tego względu, że można tam spokojnie wypocząć za stosunkowo niewielkie pieniądze. Siedmiodniowy pobyt w Bułgarii w hotelu kosztować będzie statystycznego polskiego turystę około 1756zł na osobę. Mowa tutaj o czterogwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami i pełną obsługą. Dla porównania tygodniowy wypoczynek na Majorce z dwoma posiłkami to koszt od 1696zł za osobę.

Gdziena wakacje (4)

Gdziena wakacje (3)

Jak widać wakacje wcale nie muszą wiele kosztować. Odpowiednio rozdysponowując własnymi zasobami pieniężnymi statystyczny Polak jest w stanie odkładając parędziesiąt złotych miesięcznie pozwolić sobie na wyjazd do słonecznej Turcji, Grecji, czy Bułgarii. Jak zostało to powyżej przedstawione Polacy coraz częściej z tego korzystają, choć w dalszym ciągu preferują wypoczynek lokalny, krajowy. Co ciekawe, jak wynika z badań, coraz częściej Polacy decydują się na wyjazdy w celach wypoczynkowych, tym samym zwiększając liczbę wyjazdów zagranicznych. Jeżeli i ty szukasz ciekawego miejsca na wypoczynek to spiesz się, gdyż nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę. Najlepiej jest wcześniej wyszukać odpowiednią ofertę, a następnie dokonać stosownych rezerwacji. Im bliżej sezonu, tym ceny będą wyższe.

Gdziena wakacje (2)

Gdzie na wakacje

Fot. Pinterest.

Popularne