Nad morzem Wakacje w polsce

Jak nad morze to do Rewal

W Polsce można znaleźć wiele ciekawych miejsc, które doskonale nadają się na spędzenie wakacji. Przykładem takowego jest malowniczo położony Rewal. Miasteczko stare, gdyż pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XV wieku. Oferuje on wiele interesujących atrakcji. Warto więc dokładnie zapoznać się z tym miejscem.

Rewal to nie tylko liczne atrakcje turystyczne, ale także i świetnie przygotowane na przybycie turystów miasteczko, które na każdym kroku kusi różnymi atrakcjami. Po pierwsze znaleźć tutaj można noclegi w naprawdę przyjaznych cenach, zwłaszcza w okresie przed i posezonowym, kiedy za oknem pogoda jest jeszcze dobra, a i temperatury optymalne. W sezonie również znaleźć można wiele miejsc noclegowych, jednak są one sporo droższe. W mieście znajduje się oceanarium, którego reklamę można usłyszeć praktycznie na każdym kroku będąc w Rewalu, a także platforma widokowa, z której obserwować można morze, zachód słońca. Po drodze na platformę natknąć można się na szkielety wielorybów, które nieostrożnych turystów mogą ochlapać wodą.

rewal

Dla osób, które szukają świetnego miejsca do wypoczynku na plaży, Rewal może być spełnieniem marzeń. Dysponuje on zarówno plażą strzeżoną, gdzie w szczycie sezonu nie ma gdzie palca wcisnąć, jak i też plażą niestrzeżoną, gdzie można w spokoju opalić się oraz w miarę rozsądnie skorzystać z walorów Bałtyku.

rewal 2

Rewal słynie z zabytkowej kolei wąskotorowej, która powstała pod koniec XIX wieku. Turysta będący w tej urokliwej miejscowości może wybrać się w podróż prawdziwą ciuchcią, parowozem rodem z amerykańskich westernów. Ciekawa podróż, na pewno zainteresuje twoją rodzinę.

park wieloryba rewal

Oprócz tego wokół Rewala znaleźć można także mniejsze miejscowości, które dostarczają urokliwych zabytków. W tym miejscu należy wymienić Trzęsacz, w którym znajdują się ruiny kościoła i nieopodal multimedialne muzeum oraz Niechorze, gdzie jest położona latarnia morska, na którą można wejść, i z której rozpościerają się urokliwe widoki na pobliską okolicę oraz morze. W Niechorzu również można zwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich, po których co rusz oprowadzają przewodnicy.

rewal zachód słońca

Rewal oferuje nie tylko bogatą listę świetnych miejsc noclegowych, ale także miasto, które jest przygotowane na przyjęcie aktywnych turystów. Widać to chociażby po dobrze rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych, po których można bez problemów zwiedzić pobliską okolicę. Prócz tego w Rewalu znaleźć można noclegi, w których przyjmowane są jedynie rodziny z dziećmi, dzięki czemu zarówno rodzice, jak i też dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Mogą spokojnie wypoczywać bez odgłosów nocnych imprez, czy spotkań młodych ludzi.

Popularne