Nad jeziorem Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Majowy weekend za miastem.

Już niedługo majówka i długi weekend, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Postanowiliśmy zatem zaprezentować Państwu kilka ciekawych miejsc, w których można mile spędzić te ciepłe majowe dni. Wśród naszych propozycji znajdą się miejsca, które pozwolą opuścić miejski zgiełk, zapomnieć o codziennych bolączkach.

Pierwszą naszą propozycją jest perła polskiego renesansu, czyli Kazimierz nad Wisłą. Piękne miasteczko, które przyciąga wielu turystów. Można spędzić tam mile weekend zwiedzając wiekowy zamek, przechadzając się po pobliskich pagórkach, wąwozach, oglądając zachody słońca nad malowniczym brzegiem Wisły.

kazimierz-dolny

Jednym z miejsc, które jest często pomijane na turystycznych rozkładach jazdy Polaków jest Ostrów Lednicki, który znajduje się 16 km od Gniezna. Słynie on przede wszystkim z małej wyspy na Jeziorze Lednickim. To właśnie ta wyspa jest doskonały miejscem na spacer. Do niej codziennie można dopłynąć specjalnym promem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rodziny z dziećmi powinny wybrać się do juraparku w Krasiejowie. Na 40 ha powierzchni zostało rozmieszczone ponad 260 różnych makiet prezentujących prehistoryczne dinozaury. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Warto podkreślić, iż nie jest to wyłącznie miejsce rozrywki. Są tutaj również prowadzone wykopaliska archeologiczne. Na miejscu dzieci mogą skorzystać z różnych atrakcji. Wśród nich można wymienić chociażby trójwymiarowe kino, czy tunel czasu.

jurapark-w-krasiejowie

Popularne