Agroturystyka Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Ustroń – atrakcje turystyczne

Ustroń to jedna z najbardziej znanych i popularnych miejscowości wypoczynkowych. Położona w Beskidzie Śląskim jest doskonałym miejscem dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas na łonie natury.

Miejscowość znajduje się w dolinie Wisły i otoczona jest grzbietem górskim Wielkiej i Małej Czantorii oraz masywem Równicy. Takie położenie gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki i przyciąga zwolenników wypoczynku w górach. Do Ustronia przyjeżdżają również osoby, które pragną poprawić stan swojego zdrowia, ponieważ miasto posiada źródła wód mineralnych oraz pokłady borowiny. Dostępne noclegi w Ustroniu w ośrodku http://www.ukrzysia.pl/ stanowią bardzo dobrą bazę, która każdego roku przyjmuje dużo turystów z całego kraju.

Beskidy

Góra Czantoria

W Ustroniu znajduje się dolna stacja wyciągu krzesełkowego, który prowadzi na Wielką Czantorię. Górna stacja znajduje się na wysokości 851 m n.p.m., a podróż do niej trwa kilkanaście minut. Turyści, którzy zdecydują się na podróż wyciągiem, trafią na Polanę Stokłosicy, z której roztacza się wyjątkowo malownicza panorama okolicy. Na sam szczyt Wielkiej Czantorii można dostać się czerwonym szlakiem. Na Polanie Czantorii mieści się letni tor saneczkowy długości 700. Duży spadek toru gwarantuje szybki zjazd i przyjemny dreszczyk emocji.

Muzea

Oprócz poprawy zdrowia i podziwiania pięknych widoków, w Ustroniu można znaleźć również inne atrakcje. Należą do nich muzea: Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego oraz Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”. Te ostatnie znajduje się w tradycyjnej góralskiej zagrodzie, która pokazuje dawną kulturę Śląska Cieszyńskiego. Oba muzea prezentują m.in. ciekawe wystawy tematyczne.

Leśny Park Niespodzianek

Do Leśnego Parku Niespodzianek można dotrzeć np. korzystając z żółtego szklaku spacerowego. W parku stworzono interesujące ścieżki przyrodniczo – dydaktyczne, które dają możliwość poznania dzikich zwierząt, które zamieszkują polskie lasy. Jedną z najciekawszych atrakcji, którą można zobaczyć w Leśnym Parku Niespodzianek, są pokazy lotów ptaków drapieżnych. Pokazy odbywają się codziennie i są fascynującym doświadczeniem dla osób, które interesują się dziką przyrodą.

Źródła wód leczniczych

Ustroń to miasto, które posiada status uzdrowiska. Jednym z powodów przyznania miastu tego statusu są bijące w okolicy źródła. Dostarczają ona cennych wód mineralnych oraz leczniczych, o bardzo pozytywnym wpływem na zdrowie. W Ustroniu można odwiedzić dwa źródła – Źródło Karola z 1916 roku oraz Źródło Żelaziste z 1884 roku.

Ustroń jest bez wątpienia jednym z miast, które warto odwiedzić w czasie podróży po kraju. Zainteresuje nie tylko zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sportów zimowych, ale także wszystkie osoby, które lubią bliski kontakt z naturą i obcowanie z dziką przyrodą. W wolnych chwilach w Ustroniu można znaleźć również ciekawe zabytki do zwiedzania, które pozwolą na zapoznanie się z historią oraz kulturą regionu. Będzie to na pewno dodatkowa atrakcja dla wszystkich turystów odpoczywających w tej okolicy, niezależnie od celu ich pobytu.

Popularne