Kraje tropikalne Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Tanie latanie – fakt czy mit?

latanie

Loty tanieją czasem z dnia na dzień, często możemy znaleźć oferty za przysłowiowe grosze. Oslo za 12 zł? Madryt za 26? To prawdziwe okazje, trzeba tylko wiedzieć, jak je znaleźć.

Urlop planujmy wcześniej

latanie
tanie latanie

Bilety lotnicze zazwyczaj są droższe w trakcie sezonu wakacyjnego czy narciarskiego. Ceny są także wyższe w okresach świątecznych, podczas weekendów lub w związku z konkretnymi wydarzeniami turystycznymi. Czasem może zdarzyć się wręcz odwrotnie, a lot w sezonie może kosztować grosze. Są to jednak pojedyncze miejsca w ramach promocji last minute, którą trudno przewidzieć.

Swój urlop najlepiej planować minimum trzy miesiące wcześniej. Nie ma większego znaczenia czy bilety zarezerwujemy na cztery miesiące, czy na pół roku przed wylotem – zazwyczaj ceny w tym okresie są stałe. Gwałtownie skaczą w górę dopiero kilka, kilkanaście dni przed odlotem.

Jak znaleźć najtańszy lot?

Tanie linie lotnicze często oferują różnego rodzaju promocje: czasem bardziej opłaca się kupić osobno bilety w każdą ze stron, czasem tańsze są rezerwacje grupowe. Ponadto warto korzystać z programów lojalnościowych i zbierać punkty za każdy lot z daną linią – zebrane bonusy można potem wymieniać na zniżki.

Najbardziej opłacalne połączenia znajdziemy na www.sky4fly.net. Wystarczy podać datę planowanego urlopu i lotniska, z których chcemy skorzystać. Możemy tu także zapoznać się z mapą tanich lotów, na której zobaczymy, kiedy i gdzie najtaniej można polecieć.

Sky4Fly to internetowe biuro podróży – nie musimy szukać połączeń wśród ofert różnych linii, bo wszystkie znajdziemy w jednym miejscu. Ponadto za pomocą kilku kliknięć na stronie od razu zarezerwujemy bilety i opłacimy ubezpieczenie turystyczne.

Uwaga na pułapki i haczyki!

Często zdarza się, że oferty „super tanich biletów lotniczych od 15 zł” po sprawdzeniu wszystkich dodatkowych opłat przestają już być atrakcyjne. Niestety, ceny podane w reklamach i na stronach internetowych rzadko kiedy obejmują obowiązkowe opłaty lotniskowe, podatki czy odprawy on-line. Warto pamiętać zwłaszcza o tej ostatniej – za odprawę na lotnisku będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Pilnujmy także limitu bagażowego, ponieważ za posiadanie więcej niż jednej sztuki bagażu podręcznego, za przekroczenie jego dozwolonej wagi lub objętości przewoźnik pobiera naprawdę wysokie opłaty.

Popularne