Wakacje w polsce

Wakacyjny niezbędnik.

Wybierając się na wakacje, czy to dłuższe, czy krótsze, należy zaplanować nie tylko pobyt w miejscu docelowym, nocleg, obiekty do zobaczenia, zwiedzenia, czy atrakcje, z których będzie się korzystać. Powinno się także do wakacji przygotować pod kątem bezpieczeństwa. Dlatego każdy na wyjazd powinien przygotować sobie zestaw niezbędnych rzeczy, które pozwolą zatroszczyć się o zdrowie oraz komfort wypoczynku.

Choć nawet w mniejszych miejscowościach turystycznych są apteki, czy sklepy, gdzie można zakupić produkty pierwszej pomocy, to jednak warto je zabrać ze sobą. Posiadanie ich przy sobie, gdzieś w torbie w szybko dostępnym miejscu, zapewni spokój ducha już podczas podróży. Podczas przemierzania kraju nie zawsze można od razu natrafić na stację benzynową, czy sklep, gdzie takie środki można zakupić. Podstawowymi artykułami, które należy ze sobą zabrać, bez względu na liczbę wyjeżdżających osób, są gaza, plastry z opatrunkiem, bandaż, woda utleniona, termometr, a nawet małe nożyczki. Ponadto nie można zapomnieć o lekach, które mogą okazać się nieocenioną pomocą w nagłych przypadkach. Mowa tutaj o tych przeciwbólowych, na różne typowe dolegliwości (na niestrawność, zgagę, biegunkę, przeziębienie, ból gardła). Oczywiście osoby stale przyjmujące specjalistyczne leki koniecznie muszą je ze sobą wziąć oprócz tych wyżej wymienionych.

Wyjeżdżając w okresie wakacyjnym lub do słonecznych krajów, należy zabrać ze sobą wszelkie środki ochrony przed słońcem, czyli żel/krem/spray do opalania z odpowiednio dobraną ochroną dla naszej skóry, balsam po opalaniu, a nawet maść na oparzenia, która przyniesie natychmiastową ulgę w niektórych sytuacjach. Ponadto do torby warto wrzucić środki ochrony przed owadami, czy te niwelujące skutki ich ukąszeń.

Szczególnie istotne jest skompletowanie właściwej apteczki, gdy na wakacje zabieramy ze sobą dziecko. Wówczas należy pomyśleć o różnych kosmetykach i preparatach dla niego (w zależności od wieku). Ponadto warto zabrać leki, które pomogą mu w najczęściej dokuczających mu dolegliwościach. U dziecka w każdym wieku, a nawet u dorosłego, w podróży sprawdzą się nawilżone chusteczki.

Nie można zapomnieć także o codziennej zwyczajowej higienie, czyli szeregu kosmetyków używanych na co dzień: szampon, ewentualnie żel pod prysznic, balsam, kremy, odżywki, antyperspirant, pasta do zębów, płyn do higieny intymnej, który wydaje się nieodzowny każdej kobiecie zwłaszcza w czasie wyjazdu wakacyjnego. Większość z wymienionych rzeczy można kupić w sklepach, drogeriach w wersjach mini, dzięki czemu można zaoszczędzić na miejscu w torbie oraz zmniejszyć nieco jej ciężar.

Choć wielu osobom wydaje się, że wyjazd wakacyjny to głównie konieczność zabrania ze sobą leku na chorobę lokomocyjną, to w rzeczywistości powinniśmy mieć ze sobą o wiele więcej rzeczy, choćby dla własnego spokoju.

Wakacyjny niezbednik (1) Wakacyjny niezbednik (2) Wakacyjny niezbednik (3) Wakacyjny niezbednik (4) Wakacyjny niezbednik (6)

Fot. Pinterest.

Popularne