Nad jeziorem Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

„Straszna” wycieczka po Polsce.

Coraz więcej osób podróżujących po świecie przestaje zadowalać się zwykłymi miejscami, które choć mają swój urok, były zbyt często odwiedzane. Najczęściej na podróże wybierane są góry, morze, jeziora, czy same miasta. Jednak to atrakcje sprawiają, że chce się tam jechać. Większość z nich jednak jest już na tyle opisana i przez tak wielu odwiedzona, że można odczuć brak czegoś wyjątkowego. Dlatego te osoby, które szukają wrażeń, chcą zakosztować niesamowitych doznań, powinny wybrać się w miejsca, które uważane są za nawiedzone.

Jednym z miejsc, gdzie poszukiwacze prawdziwych wrażeń powinni się udać, jest Zamek w Ogrodzieńcu. Jego historia jest pełna tajemniczych wydarzeń, dlatego też sam w sobie stanowi swoistą atrakcję. Według opisów już zbliżając się do zamku można wyczuć, że nie jest to tylko zwykła budowla, a świadczyć o tym ma dziwne zachowanie zwierząt, które znajdują się w pobliżu. Najpopularniejsza historia wiążąca się z tym miejscem dotyczy kasztelana, który za swe uczynki został ukarany, a dziś spotkać go można pod postacią czarnego psa z płonącymi ślepiami oraz zwisającym łańcuchem. Należy dodać, że osoby, które chcą poczuć dreszczyk emocji, mogą wybrać się na przechadzkę po zamku nocą w towarzystwie przewodnika.

Straszna wycieczka po Polsce (3) Straszna wycieczka po Polsce (4)

Jak można było to przewidzieć, kolejne miejsce na liście tych najbardziej nawiedzonych, znów zajmuje zamek. Tym razem jest to zamek położony w miejscowości Kórnik. W nim to przechadza się duch jednej z dam, która dawniej zamieszkiwała zamek, a nazywana jest Białą Damą. Niemały w tym udział ma niewątpliwie wyobraźnia, ale i również portret owej damy, na którym przyodziana jest w białą suknię oraz to, że jej szczątki znajdują się w krypcie zamkowej. Według legendy Biała Dama nie może zaznać spokoju, gdyż pragnęła skarbu ukrytego w zamku i naruszyła go. Wówczas została porwana przez diabły, a dziś jest zmuszona do przechadzania się po zamku i jego okolicach. Nierzadko mówi się też o pojawiającym się jeźdźcu na koniu, który wyczekuje w ogrodzie Białej Damy.

Straszna wycieczka po Polsce (2) Straszna wycieczka po Polsce (5)

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć i innych miejsc, jak np. las znajdujący się na terenie Witkowic, nieopodal Krakowa. Historia jaka się tam wydarzyła jest nie tylko tajemnicza, ale i tragiczna. Bowiem do tego lasu wybrała się grupa studentów i… wszyscy zniknęli. Co się z nimi stało, nikt nie wie. Wiadomo jednak, że dawniej las ten był miejscem, gdzie cześć oddawano pewnemu bóstwu. Stąd też las w Witkowicach uznawany jest za polską wersję Blair Witch.

Oprócz powyżej opisanych miejsc w Polsce znajduje się wiele innych, które są owiane aurą tajemniczości, czy intrygującymi historiami, niejednokrotnie wywołujących gęsią skórkę. Po wielu obiektach, które uważane są za nawiedzone, organizowane są wycieczki z przewodnikami (niektóre porą nocną), co ma pozwolić turystom dostrzec zjawy nawiedzające dane miejsca. Może warto więc wybrać się na taką „straszną” wycieczkę.

Fot. http://www.kornik.pl/ i http://www.zamek-ogrodzieniec.pl/

Popularne