Nad jeziorem Nad morzem Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna Wakacje w polsce Wakacje za granicą

„Wodne” wakacje? Postaw na sport!

Każdego roku sporty wodne stają się coraz to bardziej popularne. Po deskę czy narty wodne sięgają wszyscy – młodsi i starsi, gdyż te dyscypliny sportowe znane są z ekstremalnej dawki emocji i świetnej zabawy. Co ciekawe, każdego sezonu pojawiają się nie tylko nowe akcesoria związane z taką rozrywką, ale też nowe odmiany – dobrze znanych aktywności sportowych. Kitesurfing, windsurfing i wiele innych – warto spróbować tego wszystkiego!

Co warto wiedzieć o kietesurfingu?

kitesurfing-wiatrKitesurfing jest jednym z najpopularniejszych wodnych sportów, zapewniających wysoki skok adrenaliny. W czym tkwi jego wyjątkowość? To unikalne połączenie surfingu i latania, żeglarstwa i jazdy na deskorolce. To trzeba zobaczyć, aby uwierzyć! Jeśli kiedyś zauważysz, że ze zdumieniem wspaniałe i olśniewające akrobacje kitesurferów, spacerując na plaży i poczujesz nagłe pragnienie, by również wejść w ten nowoczesny sport, warto poznać kilka sztuczek, które pomogą Ci zacząć. Na początek, trzeba znaleźć sobie akredytowanego instruktora. Po drugie, musisz być przygotowany na to, by poświęcić trochę czasu na ten sport. Stare powiedzenie „nie od razu Rzym zbudowano” znajduje równie zastosowanie do kitesurfingu, jak do każdego innego sportu. W sezonie letnim w naszym kraju – nie ma problemu, bowiem mamy mnóstwo jezior, akwenów wodnych i oczywiście morze, na którym można ćwiczyć. Jednak w okresie jesienno – zimowym warto wybrać się do miejsc bardziej sprzyjających praktycznemu utrwalaniu nabytych umiejętności. Jovi Travel oferuje szereg ciekawych miejsc w tym temacie, każdy w ramach oferty tego biura podróży z pewnością znajdzie coś dopasowanego do swoich upodobań i posiadanego budżetu.

Kitesurfing jest jednak tylko jedną z wielu ciekawych aktywności, których można się podjąć w ramach rozrywki wodnej. Coraz większą popularnością cieszą się również takie nowoczesne sporty wodne, jak wakesurfing, narciarstwo wodne, body board, skimboarding czy też pływanie skuterem wodnym. Jednak hitem ostatnich sezonów zdecydowanie okazuje się tzw. flowboarding – pływanie na sztucznych falach. Jak widać – jest w czym wybierać, dlatego możesz być pewien – wybierając się na „wodne wakacje”, nie będziesz się nudzić.

Popularne