Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

3 dobre powody, by odwiedzić Bułgarię

wczasy bułgaria

Według statystyk Bułgarię odwiedza rocznie blisko 7 milionów turystów i to z całego świata. Ci, którzy przybywają nad Morze Czarne deklarują, że były to naprawdę udane wakacje. Tym samym wczasy w Bułgarii – zarówno w opcji letniej, jak i zimowej – uplasowały się na 6-ej pozycji najbardziej popularnych kierunków. Aby się tam dostać, najlepiej wybrać opcję podróży samolotem z Warszawy, Łodzi, Poznania, Szczecina, Krakowa, Bydgoszczy, Gdańska, Wrocławia, Katowic lub Lublina. To najwygodniejszy, a zarazem najszybszy środek transportu. Już w zaledwie 2 godziny możemy być na miejscu, skąd zabierze nas do celu naszego noclegu klimatyzowany autokar. Dlaczego i czy rzeczywiście wczasy Bułgaria to dobra opcja? Poznajmy trzy główne argumenty przemawiające za taką właśnie decyzją.

wczasy bułgariaSłoneczne plaże

… i to nie byle jakie, bo rozciągające się na długości 130km, to pierwszy i jeden z najważniejszych atrybutów Bułgarii. Jednocześnie stanowią one wizytówkę tego kraju. Bułgarskie plaże przekonują do siebie głównie czystym piaskiem, niemal krystalicznie czystą wodą oraz pięknymi widokami. Te znajdujące się przy hotelach, są najbezpieczniejsze – bo strzeżone oraz najszersze. Sporą atrakcję stanowią podpływające bardzo blisko delfiny. I chociaż można je ujrzeć jedynie o wschodzie słońca, to warto pokusić się o takie poświęcenie. Mówiąc o słonecznych plażach, mamy też na myśli idealny klimat. W miesiące letnie czyli od czerwca do sierpnia, temperatura powietrza waha się od 28 – 31 st. C w dzień. W nocy jest nieco chłodniej i wtedy słupek rtęci oscyluje między 14 – 16st. C. W tym okresie słońce gości też przez blisko 11-12 godzin. Ten, kto kocha morskie kąpiele również się nie zawiedzie, gdyż temperatura wody sięga około 22 stopni C.

Bogata baza noclegowa

To kolejny spory atut opcji wczasów w Bułgarii. Na obszarze całego kraju, bez większego trudu znajdziemy noclegi, które będą stanowiły odpowiedź dla naszych wszelkich potrzeb. Do naszego wyboru są tu zarówno niewielkie pensjonaty, jak i urokliwe gospodarstwa agroturystyczne. Ponadto możemy tu znaleźć również komfortowe, 5-gwiazdkowe ośrodki wypoczynkowe, hotele czy ośrodki SPA. Warto zaznaczyć, że na obszarze kraju, swoje miejsce znalazły również kameralne kempingi, jak i typowe uzdrowiska. Pełną ofertę tego, jakie noclegi Bułgaria ma w zanadrzu, prezentuje doskonale portal edom.pl.

Zaskakujące atrakcje

Nasz urlop w Bułgarii, mogą też urozmaicić wycieczki do różnych ciekawych miejsc, a tych na obszarze kraju nie brakuje. Jednym z nich może być wieś – skansen o nazwie Etyr. To jedno ze słynniejszych „muzeów pod chmurką”, którego ekspozycję stanowią oryginalne domy z XVIII i XIX wieku. Ponadto turyści będą mogli przyjrzeć się, jak wyglądała kiedyś praca rolniczych rzemieślników. Innym również wartym odwiedzenia miejscem jest piękna i malownicza Dolina Róż, a konkretnie jej stolica czyli Kazanłyk. Można tam podziwiać piękne plantacje róż, a nawet poznać tajniki pozyskiwania jednego z najbardziej słynnych na całym świecie składnika, wykorzystywanego szeroko w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym olejku różanego.

Wczasy w Bułgarii to doskonały wybór na urlop – sprawdź apartamenty wakacyjne na edom.pl.

Popularne