Kraje tropikalne Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Czy warto inwestować w nieruchomości w słonecznej Hiszpanii?

nieruchmości w Hiszpanii

Hiszpania znana jest z przepięknej pogody, znakomitych zabytków i bogactwa kulturowego. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów, jako że kreują oni ich dochód. Sezon letni w Hiszpanii trwa bardzo długo – nawet od kwietnia do października, a pogoda przez cały czas dopisuje. Jeśli nie chcecie dłużej walczyć z kapryśną aurą w Polsce, możecie zastanowić się nad możliwością zakupu nieruchomości na Costa del Sol.

Ile to kosztuje?

nieruchmości w HiszpaniiCena apartamentu na wybrzeżu Costa del Sol jest zaskakująco atrakcyjna. Może on być naszym wakacyjnym domem, albo miejscem, do którego przeprowadzimy się na emeryturze. Inną motywacją do zakupu nieruchomości na Costa del Sol może być chęć zainwestowania w najlepszy sposób swoich środków finansowych. Obecnie ceny nieruchomości na rynku hiszpańskim się ustabilizowały, co daje szanse na to, że jeszcze pod koniec 2015 roku zaczną rosnąć, a wraz z nimi zyski inwestorów, którzy uprzednio zdecydowali się na dokonanie zakupu nieruchomości w gorącej, słonecznej Hiszpanii.

W ostatnim kwartale 2014 roku, ceny domów w Hiszpanii wzrosły o 1,3 procent, co prawdopodobnie wpłynie na stabilizację cen w 2015 roku.

Już w 2014 roku analitycy rynku nieruchomości w Hiszpanii podawali, że w ciągu ostatnich sześciu kwartałów notowano jedynie niewielkie wahania cenowe. W 2015 roku rynek nieruchomości w Hiszpanii ustabilizował się pod względem ceny, bez znaczących podwyżek lub spadku. Zachętą dla kupujących są niskie stopy procentowe panujące w Eurolandzie, które powodują, że Euribor, który jest elementem składowym oprocentowania kredytów hipotecznych, wynosi zaledwie 1 proc.

Kupno na wynajem

Inwestorzy posiadający pewne środki finansowe mogą nabyć nieruchomość na Costa del Sol, np. w Marabelli, celem jej dalszego wynajmu dla przyjeżdżających do Hiszpanii turystów. Takie apartamenty oferuje m.in. firma Agnes Inversiones. Apartament na plaży kosztuje w tej firmie około 180-200 tys. euro. Jeśli założymy, że ma on być inwestycją długoterminową, możemy w perspektywie czasu liczyć na zyski, zwłaszcza, jeśli inwestor może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Perspektywy wynajmu takiej nieruchomości są szerokie, zwłaszcza, że według hiszpańskiego Ministra Przemysłu, energetyki i Turystyki, do listopada 2014 roku w okresie letnim Hiszpanię odwiedziło 61,7 mln zagranicznych turystów, o ponad 7 proc. więcej niż rok wcześniej.

Popularne