Agroturystyka Nad jeziorem Nad morzem W górach

Mini przewodnik w Twoim telefonie

W dobie wszechobecnego internetu i nowoczesnych technologii coraz większą wagę przykłada się do szybkiego i prostego dostępu do informacji przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Obserwując ten globalny trend Polska Federacja Turystyki Wiejskiej postanowiła przygotować ogólnopolską, mobilną aplikację na smartfony i urządzenia przenośne.

obrazek-1Jej głównym celem jest zapewnienie szybkiego i przejrzystego dostępu do oferty ponad 1000 gospodarstw agroturystycznych, zlokalizowanych na obszarze całego kraju. Oferta będzie dostosowana do wymagań różnych grup docelowych. Będą mogli z niej skorzystać między innymi rodzice podróżujący z dziećmi i szukający noclegów dla całej rodziny, wędkarze, grzybiarze oraz miłośnicy środowiska naturalnego, poszukujący gospodarstw ekologicznych.

Wszystkich turystów z pewnością zainteresuje propozycja „Hitów Turystyki Wiejskiej”, jako produktów turystycznych o niezwykle ciekawej i różnorodnej ofercie, które również wchodzą w skład aplikacji. Prezentowane w formie wizytówki, zawierającej szczegółowy opis, fotografie oraz dane teleadresowe, umożliwią szybki kontakt z wybranym obiektem oraz przeniesienie się na jego stronę www.

Sprawne poruszanie się po bazie obiektów zagwarantuje wbudowana wyszukiwarka, która umożliwi ich wyszukiwanie według wybranych kryteriów tj. lokalizacja, rodzaj obiektu, cena, standard czy możliwość przyjazdu ze zwierzętami.

Aplikacja zawierać będzie również informacje dotyczące atrakcji znajdujących się w pobliżu wybranego obiektu, a opcja Wydarzenia umożliwi bieżące śledzenie najciekawszych imprez i eventów odbywających się w okolicy.

Aplikacja dostępna będzie od 1 grudnia 2015 na stronie www.agroturystyka.pl oraz w sklepie Google. Działać będzie zarówno w trybie on jak i offline, na smartfonach i urządzeniach mobilnych z systemami iOs, Android oraz Windows Phone. Aplikacja będzie na bieżąco rozbudowywania i uzupełniana, tak aby korzystający z niej użytkownicy mieli dostęp do aktualnych i pełnych danych turystycznych z całego kraju.

Będzie to więc kompleksowy i bardzo czytelny multimedialny przewodnik, w który powinien zaopatrzyć się każdy turysta pragnący mieć w jednym miejscu wszystkie przydatne informacje o wybranym regionie i jego atrakcjach.

Realizacja aplikacji jest  współfinansowana ze środków Unii Europejskiej  w ramach Pomocy Technicznej Schematu II Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Popularne