Agroturystyka Nad jeziorem Nad morzem Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Wakacje inne niż dotychczas.

Rodziny z dziećmi za każdym razem wybierając się na zaplanowany urlop wybierają takie formy spędzenia czasu, które przypadną im wszystkim do gustu, a w szczególności zaciekawią dzieci. Zazwyczaj zatem rodzice nadal „pracują” opiekując się dziećmi, zapewniając im i sobie wszystko co potrzebne, sami natomiast korzystają jedynie z krótkich chwil wytchnienia. Odmianą od codzienności jest jedynie brak konieczności pójścia do pracy oraz zmiana środowiska. Dlatego też polecamy rodzicom spędzenie wolnego czasu w najbliższym okresie wakacyjnym w inny sposób niż dotychczas, a mianowicie osobno – bez dzieci. W związku z tym doskonałym pomysłem na wakacyjny urlop będzie wysłanie dzieci na obóz survivalowy.

Wakacje inne niz dotychczas (6) Wakacje inne niz dotychczas (5) Wakacje inne niz dotychczas (4)

Survival, czyli sztuka przetrwania, jest obecnie rozumiana także jako forma spędzania wolnego czasu, która jednocześnie przygotowuje człowieka do radzenia sobie w trudnych, a nawet spartańskich warunkach. Obecnie obozy survivalowe są organizowane przez różne szkoły, organizacje, które opracowują ich plan, poszczególne zajęcia, wybierają trasy, a także dobierają ich poziom do wieku uczestników. Choć survival może wydawać się niektórym zbyt ekstremalny, to jednak obozy te prowadzone są przez wyszkolonych ludzi, którzy mają doświadczenie, a sposób prowadzenia zajęć jest bezpieczny dla uczestników. Programy obozu survivalowego, jak już zostało wspomniane, są różne, ale też i dostosowane do wieku osób biorących w nich udział. Zatem inaczej będzie wyglądać program dla dzieci w wieku 8-13 lat, a inaczej dla tych starszych, np. 13-16 lat. Grupa pierwsza może się spodziewać programu bardziej przypominającego zwykłe biwakowanie z elementami survivalu, w trakcie którego jest realizowanych więcej gier i zabaw niż zwykłych zadań. Grupa druga zaś będzie miała do pokonania dłuższe trasy, wykonanie większej ilości zadań, bądź bardziej zaawansowanych. Ponadto należy dodać, że prowadzący obozy poddają nieznacznym modyfikacjom programy w trakcie trwania obozów pod wpływem reakcji uczestników na różne warunki, z którymi mają tam styczność. Osoby, które w dalszym ciągu obawiają się wysłania swoich pociech na obóz survivalowy muszą wiedzieć, że żywność jest na bieżąco dostarczana, a w dni, kiedy jest naprawdę gorąco zapewniane są bardzo duże ilości wody mineralnej, soków, a nawet owoców. Bezpieczeństwo jest tu bardzo istotne, dlatego na terenie obozu jest przygotowany punkt ratownictwa, a uczestnicy mogą bez przeszkód korzystać z natrysków. Zatem takie obozy bardziej przypominają zwykłe wycieczki, choć w nieco mniej wygodnych warunkach.

Wakacje inne niz dotychczas (2) Wakacje inne niz dotychczas (3) Wakacje inne niz dotychczas (7)

Survival zyskuje coraz bardziej na popularności. Na pewno jest to świetny pomysł na spędzenie wakacji w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Ponadto wysłanie dziecka, dzieci na taki obóz pozwala rodzicom nieco odetchnąć i naprawdę się zrelaksować, oderwać od codziennych obowiązków, których jest co niemiara.

Fot. Pinterest.

Popularne