Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Kamera GoPro na wakacjach

GoPro Hero 4 extreme underwater survey

Kamery sportowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, które ze sportami ekstremalnymi nie mają nic wspólnego. Niewielkie rozmiary, duża wytrzymałość oraz łatwość montażu na dowolnej powierzchni sprawiają, że chętnie są zabierane na wakacje.

Wyjazd na urlop to nierzadko nagroda za cały rok ciężkiej pracy. Właśnie dlatego wiele osób wybiera podróże czy wypady weekendowe w niebanalne miejsca. Jednak często do odstresowania się nie wystarczy tylko zmiana miejsca. Płacąc za wyjazd myśli się również o przeżyciu przygody życia, najlepiej takiej z dreszczykiem emocji. Idąc tym tropem biura podróży coraz chętniej poza standardowym noclegiem i wyżywienie zapewniają swoim klientom dodatkowe atrakcje.

Ekstremalne wspomnienia z wakacji

GoPro Hero 4 extreme underwater survey

Na wakacjach popularne stają się sporty outdoorowe jak parasailing, wyścigi kładami, narty wodne, nurkowanie, kitesurfing czy jazda na bananie. Uwiecznienie tego zwykłym sprzętem jest w wielu wypadkach niemożliwe. Choćby tak prozaiczna kwestia jak trzymanie kamery w ręku, może być w wielu momentach po prostu niebezpieczne. Nie wspominając już o tym, czy przeżyje ona kontakt z wodą.

Szkoda aby dobre urządzenie do nagrywania filmów posłużyło tylko na jeden wyjazd. Warto jednak zadbać oto, aby utrwalić na stałe niezapomniane wrażenia. Zamiast myśleć o tym jak przymocować do siebie zwykły sprzęt warto zainwestować w coś lepszego. Kamera GoPro została stworzona z myślą o osobach uprawiających sporty ekstremalne. Właśnie dlatego jest ona mała, posiada mocniejsza obudowę  i można do niej dokupić dodatkowe akcesoria, których nie przewidują producenci zwykłego sprzętu.

Kamera do zadań specjalnych

W zależności od modelu kamery sportowej można dokupić do niej elementy montażowe pozwalające na umieszczenie jej na ramie od roweru, kasku, nadgarstku, nodze, a także na klatce piersiowej. Wszystko zależy od tego pomysłu, skąd wygodniej będzie nagrywać film. Dzięki temu można swobodnie ślizgać się za motorówką, czy surfować nie myśląc czy wpadnie nam kamera do wody czy nie. Należy jednak pamiętać przed pójściem na żywioł by sprawdzić, czy sprzęt jest prawidłowo zamontowany.

Nurkowanie, szczególnie wśród rafy koralowej to niemała frajda. Każdy chce podzielić się takimi widokami z rodziną czy ze znajomymi. Kamera GoPro posiada w dodatkowym wyposażeniu wodoszczelną obudowę. Do niektórych modeli dostępne są również dodatkowe soczewki, pozwalające zachować wysoką jakość podwodnego filmu. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu specjalnej gąbki wypornościowej. Zapobiega ona utonięciu kamery, a intensywny kolor ułatwia wypatrzenie unoszącego się na powierzchni wody urządzenia.

Kamery sportowe nie tylko dla wyczynowców

Niewątpliwie kamery sportowe to hit ostatnich kilku lat, a ich sprzedaż rośnie z każdym rokiem. Coraz więcej osób pragnie nagrywać niebanalne filmy z wakacji. Warto w takim wypadku zainwestować w dobry sprzęt, który posłuży na lata. Kamery GoPro cieszą się dużym uznaniem wśród osób uprawiających wyczynowe i ekstremalne sporty.

Bogaty pakiet dodatkowych akcesoriów pozwala dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Niezależnie od tego czy na wakacjach planuje się szybowanie w przestworzach, skok na bungee, pływanie na skuterach czy nurkowanie w otoczeniu rafy koralowej, kamera sportowa pozwoli uwiecznić to wydarzenie. Niektóre wspomnienia są unikalne i warto utrwalić je na nośniku danych, dzięki temu będzie można powracać do nich po latach. 

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Popularne