Nad jeziorem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Balaton wciąż modny wśród Polaków w różnym wieku.

Polacy mają kilka miejsc na europejskiej mapie turystycznej, które często i chętnie odwiedzają. Niewątpliwie jednym z nich jest Balaton, nad który tak tłumnie jeździli jeszcze nasi rodzice, a i teraz my sami możemy znaleźć tam wiele atrakcji za przyzwoite pieniądze.

Balaton wciaz modny wsrod Polakow w roznym wieku (3)

Balaton jest największym jeziorem Węgier, a także Europy Środkowej. Leży w południowo-zachodnich Węgrzech na Nizinie Panońskiej. Balaton znajduje się w odległości około 80km od Budapesztu. Obecnie jezioro Balaton jest centrum turystyki i rekreacji węgierskiej. Sezon turystyczny rozpoczyna się w tym miejscu od czerwca i trwa na ogół do końca sierpnia. W lecie średnia temperatury wody wynosi 23 stopnie co sprawia, że kąpiele są bardzo przyjemne. Nad samym jeziorem uprawiać można różne sporty wodne, natomiast wokół jeziora znajdują się liczne winnice, a także i kurorty, które kuszą różnymi atrakcjami. Ze względu na fakt, iż Węgry nie posiadają dostępu do morza jezioro nazywane jest węgierskim morzem.

Balaton wciaz modny wsrod Polakow w roznym wieku (5)

Obecnie w ofertach różnych biur turystycznych znaleźć można prezentację kilkudniowych wyjazdów wypoczynkowych w cenach już od kilkuset złotych. Najczęściej wypoczynek oferowany jest w domkach kempingowych, na polach namiotowych, jednakże równie często znaleźć można ciekawe oferty willi, kurortów, pensjonatów.

Balaton wciaz modny wsrod Polakow w roznym wieku (6)

Jednym z bardzo popularnych miejsc jest kąpielisko termalne Zalakaros. Jest to największe na Węgrzech kąpielisko tego typu. Cechują je liczne atrakcje związane z wodą i wypoczynkiem nad nią. W centrum leczniczym znajdują się gabinety zabiegowe, a także baseny kryte i otwarte. Oprócz tego turyści mogą skorzystać z wielu saun i zjeżdżalni wodnych. W samym Balatonie warto zobaczyć muzeum i biologiczną stację badawczą usytuowaną na Półwyspie Tihany.

Balaton wciaz modny wsrod Polakow w roznym wieku (2)

Nad Balaton warto wybrać się także i po sezonie. Wtedy to natrafić można na liczne obniżki cen, które sprawią, że wakacje będą jeszcze tańsze, a przede wszystkim atrakcyjniejsze, gdyż skorzystać będziemy mogli z większej liczby udogodnień i przyjemności.

Balaton wciaz modny wsrod Polakow w roznym wieku (1)

Fot. Pinterest.

Popularne