Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Paryż jako doskonała propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny.

Paryż jest jednym z tych europejskich miast, stolic, które z pewnością każdy szanujący się turysta powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Praktycznie na każdym kroku dostrzec możemy ciekawe atrakcje turystyczne, które kuszą i zapraszają turystów z całego świata. Zobacz, czego możesz się spodziewać po wakacyjnej wycieczce po Paryżu.

Paryż słynie z kilku typowych dla tego miejsca zabytków. Jednym z nich niepodważalnie jest obiekt, który kojarzy się z Francją i Paryżem. Mowa o Wieży Eiffle’a, która dominuje nad panoramą miasta od 1889 roku. Została ona wybudowana specjalnie na paryską wystawę światową i miała za zadanie upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej. W momencie swojego powstania była najwyższą wieżą na świecie.

Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (16) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (14)

Oprócz Wieży Eiffle’a inną znaną budowlą, którą koniecznie trzeba odwiedzić, jest Katedra Notre-Dame. Prace nad nią trwały od 1163 roku aż do II połowy XIII wieku. Dawną świetność, którą utraciła w czasie rewolucji francuskiej, przywrócono jej dopiero pod koniec lat 40. ubiegłego wieku. W jej wnętrzu znajdują się ogromne organy. Prócz tego mieści się tam dzwon o wadze 13 ton określany mianem Emmanuel. Dźwięk dzwonu oznajmia specjalne okazje, a także godziny.

Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (6) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (11) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (3)

Kolejnym ważnym punktem na trasie podróży po Paryżu jest Luwr. To dawna rezydencja królewska, która leży nad prawym brzegiem Sekwany. Luwr to jeden z największych pałaców i przede wszystkim najbogatszych muzeów świata. Podzielony on został na siedem sektorów, w których podziwiać możemy sztukę Wschodu, Egiptu, Grecji, Rzymu, a także malarstwo, rzeźbę, rysunek i sztukę dekoracyjną. Muzeum posiada około 200 tysięcy eksponatów, z których tylko część jest udostępniona zwiedzającym. Znajdziemy tutaj Mona Lisę Leonarda da Vinci, Wenus z Milo lub też oryginalną stelę z Kodeksem Hammurabiego.

Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (12) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (9) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (8)

Warto także wspomnieć o paryskim Łuku Triumfalnym, który został wybudowany na chwałę Napoleona, a także o Bazylice Sacre-Coeur, która została wybudowana z białego wapienia i jest usytuowana na wzgórzu Montmartre. Oczywiście każdy słyszał także o paryskich polach elizejskich. Mianem tym jest określana reprezentatywna ulica miasta biegnąca od Palace de la Concorde aż po plac im. Charlesa de Gaulle. W chwili obecnej znaleźć tam można najbardziej ekskluzywne butiki, hotele, restauracje.

Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (19) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (7) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (10)

Paryż to również rozrywka. To tutaj ma swoją siedzibę jeden z najbardziej znanych na świecie parków rozrywki to jest Disneyland. Funkcjonuje on już od 1992 roku. Składa się on z dwóch części – mianowicie Disneyland Park i Walt Disney Studio. W tym pierwszym znajdziemy pięć krain (sektorów) to jest Fantasy Land, Main Street USA, Frontierland, Advanture Land i Discovery Land. W drugiej części zwiedzający mogą zapoznać się z sekretami animacji produkcji filmów i programów telewizyjnych.

Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (1) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (2) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (5) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (17) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (13) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (15) Paryz jako doskonala propozycja na wakacyjny wyjazd rodzinny (4)

Fot. Pinterest.

Popularne