Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

7 powodów, dla których warto odwiedzić AquaCity w Popradzie.

Słowacja dostarcza wielu ciekawych i bardzo zróżnicowanych atrakcji, z których korzysta już ogromna rzesza Europejczyków. Zważywszy na fakt, iż Słowacja wprowadziła euro ceny nieco poszły w górę, jednakże to miejsce nadal kusi różnorodnymi atrakcjami. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Poprad i wybudowane tam AquaCity.

7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (17) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (2) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (6)

Pierwszym powodem, dla którego warto odwiedzić AquaCity w Popradzie jest fakt, że cały obszar tego parku relaksacyjno-sportowego wykorzystuje energię geotermalną z popradzkiego odwiertu, w którym temperatura wody dochodzi do 50 stopni. Należy również dodać, że kompleks czynny jest cały rok. Krystalicznie czysta woda, która non stop jest filtrowana, kusi swym wyglądem. Nie należy także zapominać o licznych elementach wykonanych ze stali nierdzewnej, które świetnie komponują się z infrastrukturą parku wodnego.

7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (3) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (5)

Powód drugi to świetnie zaopatrzona baza noclegowa. AquaCity w trzech hotelach zapewnia bazę noclegową w ilości około 210 łóżek. Pokoje są w różnych standardach, dlatego znajdzie się tutaj coś dla fanów luksusu i splendoru, a także dla tych, co nie przykuwają do tego większej uwagi.

Po trzecie doskonała infrastruktura wodna. Areał oferuje gościom 50-metrowy kryty basen pływacki. Oprócz tego osoby odwiedzające AquaCity w Popradzie mogą skorzystać z basenów termalnych, w których temperatura wody waha się od 28 do 30 stopni. Tam rozlokowane są grzyby wodne, perełki, wirniki, zjeżdżalnie, a także i dzwon. To doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną.

7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (1) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (4) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (8) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (7) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (9)

Czwartym powodem, dla którego warto odwiedzić AquaCity jest Treasure Island. To specjalny basen dla dzieci z wyspą skarbów. Został on zaprojektowany w stylu egzotycznej zatoki, w której jest umieszczony wrak statku ze specjalnymi atrakcjami, które przypadną do gustu najmłodszym. Są tam zjeżdżalnie, rury, a także inne mniejsze atrakcje.

7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (21) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (22)

Po piąte należy wymienić liczne korzyści zdrowotne płynące z basenów relaksacyjnych. Na terenie AquaCity rozlokowane specjalne baseny relaksacyjne Sapphire i Blue Diamond. Znajduje się w nich krystalicznie czysta woda, która w swym składzie posiada korzystne dla zdrowia minerały. Kąpiel w takiej wodzie to czysta przyjemność połączona z kuracją zdrowotną.

7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (12) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (13) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (14) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (15) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (16)

Po szóste kompleks saun. W AquaCity znajdują się różnorodne sauny. Znajdziemy tam fińską, kwiatową, parową, mentolową, a także solną. Jest to doskonałe miejsce do odnowy biologicznej organizmu, w którym można w miłej atmosferze wypocić wszelkie niechciane, toksyczne związki gromadzące się w naszych organizmach.

7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (23) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (24) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (25) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (26)

Po siódme krioterapia, która jest bardzo rozbudowana w tym kompleksie. Leczenie chłodem przynosi bardzo dobre efekty, a w AquaCity odbywa się ono przy użyciu niskich temperatur od -100 do -160 stopni. To doskonale wpływa na odbudowę mechanizmów obronnych w ciele człowieka. Należy także wspomnieć, że w AquaCity znajduje się jaskinia śniegowa, gdzie biały puch jest dostępny przez cały rok.

7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (20) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (19) 7 powodow, dla ktorych warto odwiedzic AquaCity w Popradzie (18)

Fot. Aquacity.com.pl i Aquacity.sk.

Popularne